Firma Samsung poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego tabletu, który został zaprojektowany z myślą o pracownikach mobilnych. Producent podaje, że tablet posiada wytrzymałość klasy wojskowej i jest wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji. Nie zabrakło również platformy bezpieczeństwa Samsung Knox.

Tablet Samsung Galaxy Tab Active4 Pro charakteryzuje się wagą wynoszącą 674 g. Grubość tabletu wynosi 10,2 mm. Ekran o przekątnej 10,1-cala wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli chroniony jest przez szkło Corning Gorilla Glass 5. W przypadku upadku tabletu z wysokości 1 m nic nie powinno się stać. Gdyby tego było mało tablet Galaxy Tab Active4 wraz z rysikiem S Pen mają klasę ochrony IP68. Odporność tabletu potwierdza także norma MIL-STD-810H.

Tablet Samsung Galaxy Tab Active4 Pro posiada wbudowane technologie w postaci Sub6 5G i Wi-Fi 6. Nie zabrakło ulepszonej komunikacji NFC i mobilnej platformy Knox dla punktu sprzedaży (POS).

W specyfikacji urządzenia możemy przeczytać, że dysponuje ono ośmiordzeniowym procesorem wytwarzanym w 6 nm technologii. Układ ten wspierany jest przez 4 lub 6 GB pamięci operacyjnej w zależności od wybranej konfiguracji. Na dane producent przeznacza 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli pamięci będzie za mało można zastosować kartę pamięci microSD o maksymalnej pojemności 1 TB.

Na tyle Samsunga Galaxy Tab Active4 Pro znajdziemy aparat o rozdzielczości 13 Mpix natomiast na przodzie aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 7600 mAh.

Całość jest kontrolowana przez system operacyjny Google Android 12.