Asus Chromebook CX1 i Chromebook Flip CX1 – nowości w ofercie

Firma Asus zaprezentowała dwa nowe Chromebooki. Pierwszy z nich został oznaczony symbolem CX1 natomiast drugi Flip CX1. Jak podaje producent nowe Chromebooki mogą pochwalić się nowoczesnością, elegancką estetyką i wysokim komfortem używania w podróży. Chromebooki zostały wyposażone w 11,6-calowy wyświetlacz i są napędzane czterordzeniowym procesorem Intel Pentium Silver.

Na pokładzie każdego z nich znajduje się także WiFi 6 oraz bateria zapewniająca nawet 10 godzin pracy. Ponadto Chromebook CX1 jak i Flip CX1 posiadają elastyczne zawiasy, które pozwalają na zwiększenie produktywności jak i na wspólny relaks.

Do produkcji obudowy firma Asus wykorzystała materiały z recyklingu. Waga obu dwóch urządzeń nie przekracza 1,21 kg. W przypadku modelu Chromebook CX1 firma Asus zastosowała zawias pracujący z maksymalnym kątem 180 stopni, co umożliwia ułożenia go na płasko. W modelu Chromebook Flip CX1 producent zastosował zawias pracujący w zakresie od 0 do 360 stopni. To z kolei pozwala przekształcić komputer w tradycyjny tablet.

Zarówno Asus Chromebook CX1 jak i Chromebook Flip CX1 pracują pod kontrolą systemu operacyjnego ChromeOS. Oznacza to, że do dyspozycji użytkownika jest cały sklep Google Play oraz środowiska do edycji tekstu, arkusze kalkulacyjne i pozostałe aplikacje oferowane przez Google.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież