Monitor LG UltraGear OLED 27GR95QE – nowość w ofercie

Firma LG zaprezentowała monitor oparty na matrycy OLED. Urządzenie zostało oznaczone symbolem 27GR95QE. Powodem wprowadzenia nowego ekranu do swojej oferty jest zwiększenie zainteresowania monitorami tego typu. Dodamy, że monitory dla graczy z matrycami OLED do tej pory produkowane były przez firmę Samsung.

Monitor LG UltraGear OLED 27GR95QE został wyposażony w matrycę o przekątnej 27-cali. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Częstotliwość odświeżania matrycy wynosi 240 Hz. Czas reakcji wynosi 0.03 ms, co robi spore wrażenie, ale w końcu to monitor skierowany do graczy. Dodatkowo monitor wspiera takie rozwiązania jak AMD FreeSync oraz NVIDIA G-SYNC Compatible, co z kolei przekłada się na obraz bardzo wysokiej jakości.

Sygnał do LG UltraGear OLED 27GR95QW dostarczymy za pośrednictwem złącza HDMI lub DisplayPort. Oprócz tego monitor został wyposażony w HUBa USB 3.0 oraz gniazda Audio-jack 3.5 mm. Wśród funkcji znajdziemy również HDR. Jak na monitor gamingowy przystało posiada on także podświetlenie LED RGB.

Waga monitora wynosi 7,5 kg, a cena to 999,99 dolarów.

Comments powered by CComment