Procesory Snapdragon 8 Gen 3 – TSMC głównym producentem

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) wraz z Samsungiem będą produkowali układy Snapdragon 8 Gen 3. Firma Qualcomm od kilku lat współpracuje z obiema firmami. Lwią część produkcji nowego układu będzie wyjeżdżała z fabryk TSMC. W Internecie pojawiają się informacje, że będzie to nawet 80% całego zapotrzebowania.

Średni współczynnik wydajności z 3 nm wafla GAA wynosi od 60 do 70%. TSMC chce osiągnąć wyższy współczynnik od 75 do 80% z jednego wafla krzemowego. Samsung jest z wydajnością daleko w tyle. Wydajność Samsunga wynosi 20%.

Samsung przegrywał również w przypadku produkcji układu Snapdragon 8+ Gen 1. Układ ten był praktycznie w całości produkowany przez TSMC.

Firmy takie jak Qualcomm bardzo chętnie korzystają z usług firm, u których wydajność jest na najwyższym poziomie. Wynika to z ilości sprawnych układów jaką można uzyskać z pojedynczego wafla krzemu. Im więcej układów tym koszt jednostkowy jest niższy, a to z kolei przekłada się na rentowność przy sprzedaży produktu końcowego.

Na koniec dodamy, że układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ma być zaprezentowany pod koniec bieżącego roku.

Comments powered by CComment