Firma Asus zaprezentowała dwa nowe produkty. Pierwszym z nich jest biznesowy laptop oznaczony symbolem Expert Book B9 OLED natomiast drugi produkt to laptop dla sektora edukacyjnego. Producent oznaczył go symbolem BR1102. Oba produkty gwarantują niesamowitą wydajność oraz wszechstronność i uniwersalność. Na pokładzie laptopów znajdziemy najwyższej klasy podzespoły.

Asus ExpertBook B9 OLED to jeden z najlżejszych 14-calowych laptopów na świecie. Obudowa komputera została wykonana ze stopu magnezu i litu. Expert B9 OLED został wyposażony w procesor Intel Core vPro 13. generacji, który jest wspierany przez 64 GB pamięci operacyjnej. Ponadto producent zadbał o system inteligentnego chłodzenia. Wydajność chłodzenia wzrosła o 36%. Całość jest kontrolowana przez system operacyjny Microsoft Windows 11 Pro z szeregiem zabezpieczeń m.in. TPM 2.0. Obraz jest wyświetlany na 14-calowej matrycy OLED o proporcjach 16:10. Dodatkowo Asus ExpertBook B9 OLED został sprawdzony pod kątem wytrzymałości zgodnie z normą US MIL-STD-810H.

Laptop Asus BR1102 to rozwiązanie skierowane do sektora edukacyjnego. Urządzenie dostępne jest w tradycyjnej formie laptopa, ale również w formie konwertowanej 360 stopni. BR1102 to rozwiązanie z 11,6-calowym ekranem. Sercem całej konstrukcji jest procesor Intel Core 12. generacji. Całość obsługiwana jest przez system operacyjny Microsoft Windows 11 Education. Bateria zapewnia nawet 10 godzin pracy.