Układy scalone z Chin nie będą stosowane w komputerach Dell

Narastające problemy geopolityczne między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami zmuszają dużych graczy rynku nowoczesnych technologii na zmiany. Firma Dell zadeklarowała, że do końca przyszłego roku zamierza zrezygnować z chipów produkowanych w Chinach. Oprócz tego amerykański gigant chce ograniczyć stosowanie innych części produkowanych w Chinach.

Jedną z firma, która relokuje swoje zakłady jest Foxconn. Producent przenosi produkcję z Wietnamu do Indii. Problemy geopolityczne między USA i Chinami to niejedyny problem. Problemem jest też duża liczba zakażeń COVID-19 w chińskich fabrykach.

Firma Dell poinformowała swoich dostawców o podjętych decyzjach. Gigant dodał także, że planuje ograniczenia w stosunku do firm spoza Kraju Środka utrzymujących tam produkcję.

Amerykańska administracja wprowadza coraz więcej restrykcji eksportowych. W grudniu amerykański Departament Handlu dodał 21 firm z sektora układów sztucznej inteligencji do czarnej listy. Niepewny łańcuch dostaw powoduje, że firmy liczące się na rynku tworzą plany awaryjne, aby móc dalej funkcjonować.

Comments powered by CComment