Microsoft Teams Premium od lutego w cenie 10 dolarów miesięcznie?

Wraz z początkiem lutego Microsoft udostępni nową wersję Teams. Nowa usługa będzie nosiła nazwę Microsoft Teams Premium, a jej cena będzie prawdopodobnie wynosiła 10 dolarów miesięcznie. Wraz z debiutem Teams Premium pojawią się nowe funkcje, które obecnie znajdują się w usłudze Microsoft 365. Dodamy, że na Microsoft Teams Premium wymagana będzie osobna subskrypcja.

Wśród nowych funkcji Microsoft Teams Premium znajdziemy:

  • tłumaczenie napisów na żywo,
  • znaczniki osi czasu w nagraniach Teams w momencie opuszczenia lub dołączenia do spotkania,
  • sceny trybu Together w niestandardowym wydaniu,
  • powiadomienia SMS,
  • analityka organizacyjna w centrum administracyjnym Teams
  • widok zaplanowanej kolejki.

W momencie pojawienia się Teams Premium powyższe funkcje w zwykłej wersji oprogramowania będą dostępne jeszcze przez 30 dni.

Użytkownicy wersji premium będą mogli ręcznie zatwierdzać osoby rejestrujące się, tworzyć listy użytkowników oczekujących czy też wysłanie powiadomienia e-mail o obecności. Ponadto pojawi się możliwość tworzenia green roomu, co pozwoli na porozmawianie przed rozpoczęciem spotkania. Sami administratorzy będą mogli określić, co widzą uczestnicy.

Microsoft informuje również o szyfrowaniu w trybie end-to-end z udziałem ponad 50 osób. Dodatkowo uczestnicy spotkania będą mogli otrzymać etykietę wrażliwości, które będą definiowane przy użyciu narzędzi Purview Information Protection.

Comments powered by CComment