W ofercie firmy Sharkoon pojawiły się dwie nowe obudowy komputerowe. Producent oznaczył je symbolem M30 Black oraz M30 RGB. Model bez RGB w nazwie to rozwiązanie w pełni zabudowane. Model M30 RGB skierowany jest do graczy. Panel boczny został wykonany z hartowanego szkła, a jakby tego było mało to w zestawie znajduje się wentylator z podświetleniem.

Zarówno Sharkoon M30 Black jak i M30 RGB reprezentują standard ATX. Wymiary obudów to 45,7 x 22 x 48,8 cm. Do wnętrza zmieścimy płytę główną w standardzie E-ATX. Maksymalna długość karty graficznej może wynieść 38 cm, a wysokość chłodzenia CPU 17,2 cm. Jak podaje firma Sharkoon maksymalna długość zasilacza to 22 cm. Na karty rozszerzeń przygotowano 7 slotów oraz 2 miejsca na dyski w rozmiarze 3,5-cala.

Na tyle i na przednim panelu firma Sharkoon dokłada wentylator o średnicy 120 mm. W przypadku tyłu w modelu RGB jest on podświetlany. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników producent przygotował miejsce na 7 wentylatorów lub chłodzenie AiO do 360 mm.

Panel I/O znajduje się na górze. Waga całej konstrukcji to około 7 kg. Model Sharkoon M30 Black został wyceniony na 70 euro, a model M30 RGB na 80 euro. Oba modele są już dostępne w sprzedaży.