Firma Sabrent zajmująca się od lat produkcją peryferiów komputerowych wprowadza do swojej oferty stację dokującą dla dysków M.2 PCIe NVMe oraz SATA. Na pokładzie znajdziemy także złącze USB-C 3.2, co pozwala osiągnąć wysoki transfer danych. Dodatkowo producent zaimplementował rozwiązanie, które utrzyma odpowiednią temperaturę pracy całego urządzenia.

Stacja dokująca Sabrent jest wstanie obsłużyć dyski w rozmiarze 2,5”/3.5” SATA oraz M.2 PCIe NVMe SSD. Użytkownik stacji ma możliwość pracy w trybie single oraz dual. Oprócz tego stacja pozwala na przełączanie się między dyskami, co zdecydowanie ułatwia pracę. Jakby tego było mało do zamontowania dysków nie są potrzebne żadne narzędzia. Firma Sabrent w celu zadbania o temperaturę pracy dysku M.2 zastosowała radiator oraz podkładkę termiczną, które stabilizują temperaturę w trakcie pracy.

W celu zapewnienia maksymalnego transferu zastosowane zostało złącze USB-C 3.2 Gen 2, które pozwala osiągnąć przepływ danych na poziomie 10 Gb/s. Urządzenie jest wyposażone w diody LED informujące o statusie pracy.

Producent informuje, że stacja jest kompatybilna z systemami Windows i macOS. Daje także, że stacja prawdopodobnie będzie pracowała z innymi systemami operacyjnymi.

Stacje będzie można kupić na oficjalnej stronie producenta oraz na platformie Amazon.