Firma Xiaomi powiększyła swoje portfolio produktowe o nową opaskę fitness. Urządzenie zostało oznaczone symbolem Redmi Smart Band 2. Poprzednia generacja opaski pojawiła się w 2020 roku. Tak więc w aktualnym modelu znajdziemy kilka ulepszeń w stosunku do starego modelu. Nowy model charakteryzuje się bardziej zaokrąglonymi rogami i krawędziami wyświetlacza.

Kolejną zmianą jest wielkość wyświetlacza. Jest on większy o 10,5%, co daje równe 1,47-cala. Wyświetlany obraz ma 175 x 320 pikseli. Zastosowany panel to TFT, który został pokryty hartowanym szkłem z powłoką niezbierającą odcisków palców. Maksymalna jasność wyświetlacza wynosi 450 nitów.

Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 210 mAh, która ma dostarczać energię na 14 dni pracy. Do pełnego naładowania wystarczą 2 godziny. Producent wyposażył Redmi Smart Band 2 w 100 motywów graficznych oraz 30 trybów treningowych. Ponadto opaska policzy kroki, zmierzy puls oraz pozwoli się zanurzyć do 5 ATM.

Opaska fitness Xiaomi Redmi Smart Band 2 została wyceniona na 149 złotych. Producent będzie oferował ją w czarnej i białej wersji.