W ofercie firmy ADATA pojawił się nowy zasilacz komputerowy, który jest wstanie obsłużyć cztery karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4090. Urządzenie zostało oznaczone symbolem XPG Fusion 1600 Titanium. Osoby, które chcą posiadać na biurku najwydajniejszą maszynę, którą można teraz zbudować z pewnością zainteresują się nową pozycją od ADATA.

Zasilacz ADATA XPG Fusion 1600 Titanium dysponuje nominalną mocą 1600 W. Na targach, które odbyły się na Tajwanie do zasilacza podłączone zostały cztery karty 4090 produkcji Asusa. Karta z kart pod maksymalnym obciążeniem potrzebuje 450 W, co oznacza, że łącznie zasilacz musi wygenerować więcej niż swój nominał, czyli 1800 W. Jak podaje firma ADATA zasilacz radzi sobie nawet z takimi wyzwaniami. Jakby tego było mało w szczycie pobór mocy całego zestawu sięgała 2200, co oznacza, że jest to niespełna 38% więcej niż wartość nominalna.

Sam zasilacz to rozwiązanie cyfrowe. Na pokładzie XPG Fusion 1600 Titanium znajdziemy trzy mikroprocesory, które odpowiadają, że optymalna pracę zasilacza. Firma ADATA udziela na zasilacz 12-letnią gwarancję, co już na początku sugeruje, że użyte zostały najwyższej jakości podzespoły.

Na koniec możemy dodać, że za ADATA XPG Fusion 1600 Titanium trzeba będzie sporo zapłacić.