Amerykański producent elektroniki dla graczy wprowadza do swojej oferty optyczny kontroler arcade. Urządzenie zostało oznaczone symbolem Kitsune i jest odejściem o konwencjonalnych kontrolerów. Razer Kitsune przeznaczony jest do gier walki. Dzięki kontrolerowi charakteryzuje się precyzją oraz doskonała kontrolą w trakcie rozrywki. Konstrukcja Razer Kitsune pozwala na łatwe przenoszenie i konfigurację.

"Dzięki Razer Kitsune odpowiedzieliśmy na wyjątkowe wymagania zawodników biorących udział w zawodach" - powiedział Ali Homayounfar, Razer Kitsune Product Lead. "To prawdziwa innowacja, jeśli chodzi o sterowanie w grach, która umożliwia graczom wykonywanie złożonych ruchów i reagowanie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a wszystko to dzięki połączeniu układu przycisków i przełączników optycznych. Jesteśmy dumni, że opracowaliśmy Kitsune we współpracy z Capcom, aby zapewnić, że spełnia wszystkie przepisy obowiązujące podczas Capcom Pro Tour".

Kontroler współpracuje z konsolą PS5 oraz z PC.

Kontroler optyczny Razer Kitsune został wyceniony na 349,99 euro. Urządzenie będzie dostępne w czwartym kwartale bieżącego roku.