Kolejny serwis z nielegalnymi filmami zamknięty

W sieci można znaleźć całą masę serwisów, które w sposób nielegalny oferują materiały wideo. Serwis z tytułu newsa to ogladaj.to. Strona funkcjonowała w Internecie od kilku lat. Funkcjonowanie serwisu oparte było na dostępie do nielegalnych treści wideo osób zarejestrowanych. Jakby tego było mało na stronie można była wykupić subskrypcję Premium.

Śledztwo w sprawie ogladaj.to zostało wszczęte w 2020 roku przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Trzy lata pracy śledczych poskutkowało zatrzymaniem kilku osób, które zajmowały się wspomnianym serwisem. W trakcie zatrzymania zabezpieczono także dobra materialne, których łączna wartość wynosiła około jednego miliona złotych.

W regulaminie serwisu można było przeczytać: „Serwis Https://ogladaj.to nie zawiera żadnych nielegalnych treści. Witryna nie zawiera żadnych plików z filmami, a jedynie informacje na ich temat zawierające (...) linki do zewnętrznych serwisów" oraz "Administratorzy, właściciele oraz redakcja nie ponoszą odpowiedzialności, za to co użytkownicy publikują w serwisie".”. Niestety takie tłumaczenie nie pomogło uniknąć aresztowania.

Comments powered by CComment