Micron, znany producent pamięci RAM, wprowadza na rynek nietypowe moduły o pojemności 12 GB. Informację o tej nowości przekazał na platformie X użytkownik @momomo_us, który jest znany z publikowania licznych przecieków. Moduły te są dostępne do nabycia na Amazonie zarówno w formie pojedynczego modułu, jak i pakietu dwóch egzemplarzy, o łącznej pojemności 24 GB.

pamiec Micron 500px min

Od strony technicznej są to moduły DDR5 SODIMM o szybkości 5600 MT/s i 4800 MT/s. Pamięć ta jest przeznaczona wyłącznie dla laptopów, jednak nie można wykluczyć, że Micron zdecyduje się przygotować także wariant dla komputerów desktopowych.

Wypuszczenie pamięci 12 GB na rynek laptopów może być dobrym ruchem. Stosunek wydajności tego typu sprzętu do ceny jest wyraźnie gorszy niż w przypadku desktopów, co tworzy miejsce na moduły o bardziej nietypowej pojemności. Są one tańsze niż wariant z 16 GB i jednocześnie oferują zauważalnie lepszą specyfikację niż standardowa pamięć 8 GB.

Na rynku PC-towym większy sens mają moduły 24 GB i 48 GB. Dotychczasowy postęp, zakładający skokowy wzrost pojemności, sprawia, że pojawiają się coraz większe luki rynkowe. Różnica pomiędzy 8 GB a 16 GB jest dużo mniejsza niż pomiędzy 16 GB a 32 GB.

Moduły 12 GB od Microna trafią na rynek już 31 marca bieżącego roku. Aktualnie można składać zamówienia przedpremierowe. Ta nowość to dowód na to, że Micron z powodzeniem odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku na szybki transfer danych i efektywne ładowanie urządzeń.

Micron, jako jeden z liderów w produkcji pamięci RAM, stale dąży do innowacji i dostosowywania swoich produktów do zmieniających się potrzeb rynku. Wprowadzenie modułów 12 GB to kolejny krok w tym kierunku, który z pewnością przyciągnie uwagę wielu użytkowników szukających wydajnych i ekonomicznych rozwiązań dla swoich urządzeń.