Audioengine HD5 to najnowsza propozycja amerykańskiego producenta, która obiecuje wyjątkową jakość dźwięku zarówno dla entuzjastów muzyki, jak i osób poszukujących wszechstronnego sprzętu audio do domu. Te głośniki bezprzewodowe, wyposażone w zaawansowane przetworniki i wzmacniacze, oferują imponujące funkcje, które wyróżniają je na rynku.

Doskonała jakość dźwięku dzięki Bluetooth 5.2 i aptX-HD

Audioengine HD5 zapewniają znakomitą jakość dźwięku przy przesyłaniu bezprzewodowym dzięki obsłudze Bluetooth 5.2 oraz kodekowi aptX-HD. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się bezstratnym brzmieniem z urządzeń takich jak smartfony, tablety czy komputery. Połączenie bezprzewodowej wygody z wysoką jakością audio czyni te głośniki idealnym wyborem dla wymagających słuchaczy.

Audioengine HD5

Wzmacniacze klasy AB i nowoczesne przetworniki

Kluczowym elementem Audioengine HD5 są wzmacniacze pracujące w klasie AB, które zasilają oba głośniki. To analogowe rozwiązanie, choć droższe w implementacji, zapewnia bardziej nasycone i różnicujące brzmienie w porównaniu do powszechnie stosowanych wzmacniaczy klasy D. Dodatkowo, sekcja wzmacniająca współpracuje z nowoczesnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, co przekłada się na jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Audioengine HD5

Wszechstronność połączeń

Audioengine HD5 oferują nie tylko łączność bezprzewodową, ale także szereg opcji połączeń kablowych. Użytkownicy mogą korzystać z wejścia optycznego TosLink, dwóch wejść analogowych (RCA i mini-jack 3.5 mm), a także wyjścia analogowego, które umożliwia podłączenie subwoofera. Ta wszechstronność sprawia, że HD5 mogą pełnić rolę centralnego elementu domowego systemu rozrywki.

audioengine HD5 3 500px min

Zaawansowane przetworniki i świetne wykonanie

Głośniki Audioengine HD5 wyposażone są w 5-calowy przetwornik nisko-średniotonowy z membraną z włókna aramidowego oraz tekstylną kopułkę wysokotonową z falowodem, który poprawia charakterystyki kierunkowe. Dzięki temu HD5 oferują doskonałe odwzorowanie muzycznej panoramy, zapewniając bogate i szczegółowe brzmienie.

Funkcja

Parametr

Standard Bluetooth

5.2

Kodek

aptX-HD

Wzmacniacze

Klasa AB

Przetwornik nisko-średni

5-cio calowy, membrana z włókna aramidowego

Przetwornik wysokotonowy

Tekstylna kopułka z falowodem

Wejścia

TosLink, RCA, mini-jack 3.5 mm

Wyjście

Analogowe (np. do subwoofera)

Cena

2999 zł

Audioengine HD5 to wszechstronny i zaawansowany zestaw głośników, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dostępne już w sprzedaży, stanowią one atrakcyjną propozycję dla wszystkich ceniących wysoką jakość dźwięku i nowoczesne rozwiązania technologiczne.