Samsung Galaxy Note 7 – smartfon oficjalnie zaprezentowany

Samsung Galaxy Note 7 to dla wielu użytkowników wyczekiwany model koreańskiego producenta elektroniki użytkowej. Galaxy Note 7 to duże odświeżenie w tym segmencie smartfonów. Przypomnijmy, że poprzedni model debiutował przy numerze 4. Model z numerem 6 został zupełnie pominięty ze względu na cel jakim było wyrównanie numerów z innymi flagowcami tj. Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge.

Na pokładzie Samsunga Galaxy Note 7 znajdziemy wyświetlacz pokryty szkłem Gorilla Glass. Ponadto cała konstrukcja jest odporna na wodę i na kurz dzięki posiadanemu certyfikatowi IP68. Obraz wyświetlany jest na 5,7-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 2560x1440 pikseli. Wyświetlacz jest wykonany w technologii Super AMOLED.

Samsung Galaxy Note 7 wykona zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix. Sporą moc obliczeniową zawdzięczamy układowi Exynos oraz pamięci RAM w ilości 4 GB. Zasilanie zapewnione jest przez akumulator o pojemności 3500 mAh. Całość jest zarządzana przez system operacyjny Google Android z nakładką TouchWiz.

Samsung Galaxy Note 7 będzie dostępny w sprzedaży 19 sierpnia bieżącego roku. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież