Smartfon LG G5SE – zmodyfikowana wersja topowej słuchawki

Na polskim rynku zagościł kolejny smartfon. Tym razem jest to urządzenie koreańskiego producenta – LG G5SE. Wspomniany model jest to zmodyfikowana wersja flagowca ze stajni LG – LG G5. Na tyle urządzenia znajdziemy dwa aparaty, które pozwalają na wykonanie zdjęcia w standardowej szerokości oraz w szerszej perspektywie.

Zastosowanie dwóch aparatów pozwoliło LG sięgnąć do kieszeni użytkowników, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko zwykłego aparatu. Wśród funkcji związanych z fotografowaniem znajdziemy Pop-out Picture program, który pozwala na łączenie zdjęć wykonanych za pomocą dwóch aparatów. Dodatkowo producent wyposażył LG G5SE w wyświetlacz o przekątnej 5,3-cala. Zastosowany został IPS o rozdzielczości Quad HD.

Firma LG zastosowała także w smartfonie funkcję, która nie zmusza użytkownika do wybudzania smartfona w celu sprawdzenia godziny czy też powiadomień. Do tego celu wykorzystywany jest w części podświetlony wyświetlacz. Takie rozwiązanie pozwoliło na wydłużenie pracy na baterii. Według badań użytkownicy smartfonów wybudzają je 150 razy dziennie w celu sprawdzenia daty i godziny.

Sercem całej konstrukcji jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 64 bity. Za grafikę odpowiedzialny jest układ Adreno 510 GPU. Ponadto LG G5SE posiada moduł łączności LTE X8. Warto dodać, że smartfon umożliwia wymianę baterii.

Smartfon LG G5SE jest już dostępny w sieciach komórkowych oraz w tradycyjnych sklepach w sugerowanej cenie 2199 złotych.

Comments powered by CComment