Smartfon Nokia 6 – kupujemy średniaka?

Nokia próbuje swoich sił po raz kolejny. Tym razem firma nie wzięła ślubu z Microsoftem czy też inną firmą, która aspiruje do miana monopolisty na świecie. Jak wiemy podróż z Microsoftem nie wyszła Nokii zbyt dobrze. W związku z tym Finlandczycy postanowili wprowadzić na rynek smartfona Nokia 6 w własnym zakresie. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 7.0.

Nokia 6 według najnowszych doniesień będzie półkowym średniakiem. U chińczyków został wyceniony na 245 dolarów, co daje około 1000 złotych za sztukę. Na chwilę obecną smartfon Nokia 6 będzie jedynie dostępny na chińskim rynku. Producent chce tym sposobem zbadać, jak urządzenie przyjmie się na dalekim wschodzie. Jeśli produkt się przyjmie jest szansa na pojawienie się smartfona na innych rynkach.

Nokia 6 zostanie wyposażona w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Sercem konstrukcji będzie procesor Qualcomm Snapdragon 430, który ma do dyspozycji 8 rdzeni Cortex-A53. Procesor będzie wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Dane zapiszemy na pamięci wewnętrznej o rozmiarze 64 GB. Na tylnej klapie znajdzie się aparat o rozdzielczości 16 Mpix natomiast na przednim panelu aparat o rozdzielczości 8 Mpix.

Pytanie tylko czy Nokia jest wstanie podnieść się z kolan i faktycznie pojawi się w kieszeniach Europejczyków?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież