Logitech Gaming Mouse G300 - recenzja

Logitech Gaming Mouse G300 jest przedstawicielem gryzoni stworzonych z myślą o graczach. Oprócz ciekawego designu mysz posiada programowalne przyciski, które ułatwią poruszanie w grach, a ponadto zastosowany ergonomiczny kształt urządzenia zapewni długotrwały komfort.Logitech Gaming Mouse G300 jest rozwiązaniem ponadprzeciętnym, dlaczego? – zapraszam do lektury recenzji.

Co nieco o wyglądzie Logitech Gaming Mouse G300

Jednym z podstawowych czynników, które mają wpływ na zakup klienta jest wygląd. Nie od dzisiaj wiadomo, że kupuje się oczami. Logitech Gaming Mouse G300 to mysz spełniająca ten podstawowy warunek. Kształt myszki został tak przemyślany aby mogły się nią posługiwać osoby zarówno prawo jak i leworęczne. Miejsce na kciuk zostało wyłożone gumowanym plastikiem, co zwiększa przyczepność i pewność chwytu. Niewątpliwie jednym z atutów Logitech Gaming Mouse G300 jest symetryczne rozmieszczenie programowalnych przycisków. Producent rozmieścił je po dwa w każdym miejscu, co widać na poniższym zdjęciu.

Rysunek 1 przedstawia mysz Logitech Gaming Mouse G300

Interesującym efektem w tym modelu jest także podświetlenie na bokach myszki, które zmienia się w zależności od wyboru trybu. Spodnia część Logitech Gaming Mouse G300 wykonana została z czerwonego plastiku. W trzech miejscach dołożono stopki umożliwiające płynne poruszanie po powierzchni biurka lub innej płaskiej powierzchni. 

Rozwiązania zastosowane w Logitech Gaming Mouse G300

Logitech Gaming Mouse G300 to mysz optyczna z bardzo dokładnym czujnikiem 2500 dpi, który umożliwia precyzyjne śledzenie ruchów wykonywanych nawet w bardzo zaawansowanych w szczegóły grach. Ponadto producent zastosował w urządzeniu rozwiązanie pozwalające na tworzenie trzech różny profili, które można przypisać do graczy oraz do gier. Dzięki tej funkcji możemy szybko i sprawnie przełączać się między grami, a jeśli do komputera usiądzie inna osoba może równie szybko wczytać swoje ustawienia. Cała konfiguracja odbywa się przy użyciu oprogramowania dostarczonego wraz z Logitech Gaming Mouse G300. 

Kolejną funkcją, która z pewnością przyda się zaawansowanym graczom różnego rodzaju gier RPG oraz innych gdzie wykorzystuje się dużo kombinacji - funkcja nosi nazwę programowalnych przycisków. W modelu G300 znajduje się ich dziewięć. Każdemu z klawiszy można przypisać inne zdarzenie. W rzeczywistości po zaprogramowaniu przycisków na myszy używanie jej nie jest takie proste. Dopiero po pewnym czasie doszliśmy do takiej wprawy, która pozwoliła nam intuicyjne wykorzystanie wszystkich możliwości. Na stronie producenta można również wyczytać, że wszystkie klawisze znajdujące się w urządzeniu wytrzymają do 10 milionów kliknięć. 

Na koniec dodamy, że Logitech Gaming Mouse G300 działa w systemach Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 bez żadnych problemów. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy dwuletnią ograniczoną gwarancję producenta oraz instrukcję obsługi. 

Czy warto kupić Logitech Gaming Mouse G300?

Myszka jest stworzona dla graczy więc jeśli zaliczasz się do tej społeczności i większość wolnego czasu poświęcasz na rozrywkę w postaci gier odpowiadamy tak. Genialne ułożenie klawiszy funkcyjnych oraz ergonomiczny kształt zostaną docenione. Jeśli lubisz zagrać od czasu do czasu zwykła mysz w zupełności wystarczy. 

Podsumowanie

Logitech Mouse G300 to rozwiązanie godne uwagi z pozycji „profesjonalnego” gracza. Osoby grające raz na jakiś czas z pewnością nie wykorzystają możliwości myszy dlatego wydatek rzędu 125 do 180 złotych będzie przesadzony. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież