Klawiatura mechaniczna Rapoo V500S – recenzja

Na naszym redakcyjnym biurku pojawiła się kolejna klawiatura mechaniczna. Tym razem jest to klawiatura oznaczona symbolem V500 od firmy Rapoo. Produkt wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, co wynika z braku części numerycznej, a w grach jest to raczej zbędne. Na plus jest niewielka powierzchnia jaką zajmuje V500S. Zapraszamy do dalszej lektury dotyczącej Rapoo V500.

Klawiatura mechaniczna Rapoo V500S – wygląd

Klawiatura dotarła do nas w niewielkim opakowaniu. Obudowa V500S została wykonana z czarnego plastiku z pomarańczowymi wstawkami. Po wyjęciu z opakowania od razu można było wyczuć, że jest to klawiatura mechaniczna. Klawiatura prezentuje się bardzo dobrze i na pierwszy rzut zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Poniżej kilka zdjęć klawiatury.

Klawiatura mechaniczna Rapoo V500S to rozwiązanie kompaktowe o nowoczesnym wyglądzie, co tylko zachęca, aby wypróbować na co ją stać.

Klawiatura mechaniczna V500S – codzienne korzystanie

Przy codziennym korzystaniu z V500S pojawiają się pewne mankamenty, ale nie mają one decydującego wypływu na komfort. Zacznijmy może od zalet. Tak jak już wspomniałem na samym początku klawiatura jest niewielka, a jej długość to jedynie 35 cm. Zmieści się praktycznie na każdym biurku i przesuwnej szufladzie na klawiatury. Klawisze zostały oparte na stalowej podstawie, co powoduje zwiększenie wagi całej konstrukcji. Dzięki sporej wadze klawiatura bardzo pewnie stoi na biurku i co najważniejsze nie przesuwa się.

Kolejnym elementem na plus jest podświetlenie klawiatury, które w bardzo wyrazisty sposób zaznacza swoją obecność na biurku. Nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach widać podświetlone klawisze.

Producent zastosował w V500S przełączniki Kailh Blue. Żywotność każdego przełącznika to około 60 milionów kliknięć, czyli standardowo jak przy innych przełącznikach. Klawiatura Rapoo V500S posiada 92 klawisze w tym pięć ze specjalną funkcją. Za pomocą wspomnianej piątki możemy zmienić sobie intensywność podświetlenia klawiszy, wyciszyć dźwięk, zablokować klawisze Windows natomiast ostatni klawisz pozwala na aktywacje makr.

Klawiatura bardzo dobrze sprawdza się podczas rozgrywek. Wciskając klawisze mamy pewność, że ma to miejsce, co potwierdza dosyć donośny dźwięk. Klawiatura mechaniczna Rapoo V500S dobrze sprawdza się również podczas pisania różnych tekstów. Jedną wadą w tym momencie jest głośność klawiszy, który podczas dłuższego pisania może być nieco irytujący dla otoczenia, a szczególnie wieczorową porą, kiedy domownicy, np. śpią.

Największą zaleta klawiatury Rapoo V500S jest możliwość zaprogramowania 90 z 92 posiadanych klawiszy, co jest rajem dla miłośników pełnej personalizacji. Do tego celu producent przygotował dedykowane oprogramowanie, które pozwoli zapisać w pamięci klawiatury ustawienia.

Klawiatura mechaniczna Rapoo V500S – podsumowanie

Klawiatura mechaniczna Rapoo V500S należy do faworytów w swoim segmencie. Bardzo istotną informacją jest fakt, że stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry. W chwili pisania recenzji cena klawiatury to około 200 złotych. Konkurencyjne rozwiązania są cenowo bardziej odległe. Z czystym sumieniem polecam klawiaturę amatorom gier.

Comments powered by CComment