Mysz gamingowa Rapoo V210 – mysz z charakterem?

Tym razem przyjrzymy się myszy gamingowej od firmy Rapoo. Gryzoń został oznaczony symbolem V210 czyli krótko i na temat. W naszej recenzji skupimy się, już tradycyjnie, na jakości wykonania i przydatności głównie w grach, ale również spojrzymy na Rapoo V210 z perspektywy piszącego. Zapraszamy do lektury dotyczącej myszy gamingowej Rapoo V210.

Mysz gamingowa Rapoo V210 – wygląd

Mysz gamingowa Rapoo V210  została wykonana z czarnego plastiku, który został pokryty gumową powierzchnią. Ponadto na górnej części V210 znajdują się dwa klawisze, rolka oraz przycisk umożliwiający zmianę DPI. Na drugim końcu gryzonia znajdziemy podświetlane logo producenta. Mysz skierowana jest do osób praworęcznych, co sugerują dwa przyciski nad kciukiem. Na spodniej części Rapoo V210 znajduje się sensor optyczny oraz cztery ślizgacze, które zmniejszą opór przy szybkim poruszaniu. Zarówno lewa jak i prawa dolna krawędź myszy jest podświetlana w wybranych kolorach.

Przewód USB V210 jest opleciony materiałem, który zwiększa wytrzymałość i chroni wnętrze przed przetarciem.

Mysz gamingowa Rapoo V210 – codzienność

Mysz była obecna na naszym biurku przez około dwa tygodnie. Korzystaliśmy z niej podczas codziennych czynności czyli pisania i przeglądania Internetu oraz w trakcie rozgrywek.

W trakcie zwykłego korzystania z Internetu i pisania tekstu mysz spełnia swoją rolę bardzo dobrze dodatkowo super wygląda, dzięki podświetleniu LED. Jeśli chodzi o pracę w trakcie gier mysz również spełniła nasze oczekiwania. Wszystko zawdzięczamy oprogramowaniu, które dostarcza producent V210. Wśród funkcji myszy znajdziemy możliwość wybrania ulubionych wartości DPI, które będziemy zmieniali wspomnianym na początku klawiszem DPI. Ponadto możemy również przypisać funkcje do każdego z klawiszy. Dla osób lubiących kilka kolorów producent umożliwił wybranie konkretnych kolorów dla podświetlenia LED. Możemy wybrać różne barwy z około 16 milionów dostępnych kolorów.

Aplikacja VPRO pozwala także na zapisanie kilku profili, ale to jeszcze nie wszystko. Dostarczone oprogramowanie pozwala także na ustawianie makr. Ciekawym rozwiązaniem są statystyki znajdujące się w jednej z zakładek. Wyświetlane są statystyki ilości kliknięć klawiszy, przewijania rolką i kilka innych dodatków. Niby taki banał, ale ciekawy.

Mysz gamingowa Rapoo V210 – czy ma jakieś wady?

Mysz Rapoo V210 była w naszych rękach kilka tygodni i w tym czasie nie zauważaliśmy takich wad, o których warto pisać. Waga, jak i rozmiary gryzonia są odpowiednie nawet dla osób o dużych dłoniach. Możemy się jedynie przyczepić do braku języka polskiego w dostarczonym przez producenta oprogramowaniu. Znajdziemy w nim 12 języków, ale niestety polskiego zabrakło.

Mysz gamingowa Rapoo V210 – podsumowanie

Mysz gamingowa Rapoo V210 to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poczuć magię uczestniczenia w gamingowym świecie. Rozwiązania zastosowane przez Rapoo w V210 z pewnością sprostają wymaganiom niejednego gracza.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież