Logitech G402 Hyperion Fury – mysz komputerowa dla graczy

Logitech G402 Hyperion Fury to kolejna propozycja szwajcarskich inżynierów skierowana do zapalonych graczy. Mysz charakteryzuje się nie tylko bardzo ciekawym wyglądem, ale również dużymi możliwościami konfiguracji przy użyciu dedykowanego oprogramowania, które można pobrać ze strony producenta. Logitech G402 Hyperion Fury to także 8 programowalnych przycisków i opływowy kształt. Tym wszystkim elementom przyjrzymy się w trakcie naszej krótkiej recenzji. Zachęcamy do dalszej lektury.

 Logitech G402 Hyperion Fury – mysz dla gracza jak się patrzy

Rzeczywiście Logitech G402 Hyperion Fury to mysz, która od razu swoim wyglądem daje do zrozumienia, że najlepiej sprawdzi się w dłoniach gracza. Matowe wykończenie z elementami plastiku piano dodaje całości stylistyki. Wcięcia i dosyć agresywny wygląd powoduje, że chcemy uruchomić naszą grę i wziąć w garść tego gryzonia. Logitech umieścił na obudowie 8 przycisków, które możemy zaprogramować. Ponadto na górnej części korpusu myszy znajdziemy oznaczenie „G”, co pozwala zidentyfikować urządzenie skierowane do graczy. Po podłączeniu litera jest podświetlana w kolorze niebieskim. Logitech G402 posiada także pod lewym przyciskiem skalę wyboru czułości, która również jest podświetlana kolorem niebieskim. 

Logitech G402 Hyperion Fury – dedykowane oprogramowanie i jego możliwości

Mysz gamingowa posiada te zalety, że można ją zaprogramować do własnych potrzeb. Nie inaczej jest z Logitech G402. Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu, które nazywa się Logitech Gaming Software użytkownik może zadecydować za, co będzie odpowiedzialny wybrany klawisz. Aplikacja umożliwia także dostosowanie czułości (dpi) do indywidualnych potrzeb. Czułość przełączamy klawiszem pod lewym przyciskiem.

W ustawieniach oświetlenie G402 możemy wybrać czy logo ma być podświetlane z pełną mocą czy też nie. Ponadto możemy sobie ustalić efekt oddychania i włączyć podświetlenie dpi pod klawiszem. W przypadku bezczynności myszy przez określony czas może się wyłączyć jeśli zaznaczymy taką opcję. Ponadto aplikacja Logitech Gaming Software umożliwia wyświetlenie czułości czujników. Minimalne ustawienie czułości to 240 dpi natomiast maksymalne 4000 dpi. Całość specyfikacji znajdziecie na stronie producenta. W aplikacji przełączamy się na zwykły czujnik lub na chwalony przez producenta czujnik Fusion Engine. 

Wracając jeszcze do programowania klawiszy poniżej zrzut ekranu z programu i możliwości, jakie oferuje.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu możliwości są dosyć spore tak, więc każdy znajdzie coś dla siebie. 

Kolejną kwestią, o której wspomnimy to przewód. Producent zastosował ponad 2 metrowy kabel i w naszym przypadku okazał się wystarczającej długości. 

Chcielibyśmy także wspomnieć o komforcie pracy jak i rozrywki. Mysz Logitech G402 doskonale sprawdza się zarówno w pracy biurowej, którą prowadzimy, na co dzień jak i w grach (do tego celu została stworzona). Urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni. Rozmiar G402 mieści się idealnie w dłoni. Obsługujemy ją główne z lewej strony tak, więc kciuk pracuje bardziej intensywnie niż przy tradycyjnym rozwiązaniu. Mniej komfortowe jest przełączanie czułości w myszy. Do tego celu trzeba użyć palca wskazującego, co w naszym przypadku było nieco mniej komfortowe. W sytuacji, gdzie potrzebowaliśmy szybkiej zmiany czułości w grze przez chwilę tracimy kontrolę, co w naszym przypadku podczas rozgrywki w Battlefield ma duże znaczenie. 

Warto również wspomnieć o materiałach, jakimi została mysz pokryta. Zarówno pod palcami z lewej i z prawej strony producent pokrył powierzchnię materiałem gumowym, co w grach, gdzie potrzebna jest szybka reakcja, pozwala na bardzo pewny chwyt. Mysz nie wypada z dłoni, nic się nie wyślizguje. Na duży plus zasługuje automatyczne dopasowanie profilu myszki do wybranej gry. 

Tempo śledzenia wynosi 580 cali na sekundę. Obsługa wszystkich wcześniej wspomnianych funkcji jest możliwe dzięki 32-biotwemu procesorowi ARM. 

Logitech G402 Hyperion Fury – czy warto kupić?

Logitech G402 Hyperion Fury to nowa konstrukcja oferowana przez producenta. W trakcie naszego tygodniowego testowania myszy pojawiły się pewne kwestie zniechęcające, ale w dużej ilości pozytywnych cech jesteśmy zdecydowani polecić to urządzenie. Na chwilę obecną gryzoń kosztuje około 250 złotych. 

Podsumowanie

Logitech G402 Hyperion Fury to z pewnością konstrukcja, które będzie cieszyła oko, a szczególnie w długie zimowe wieczory pozwalające dostrzec charakterystyczne podświetlenie. Zastosowanie materiałów wysokiej, jakości oraz programowalnych przycisków i dodatkowo przypisywanie profili do naszych ulubionych pozycji to największe zalety. Dwumetrowy kabel, laserowy czujnik, dedykowane oprogramowanie. Czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież