Logitech G602 Wireless Gaming Mouse – mysz dla graczy nie lubiących plątaniny kabli

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse to kolejny produkt szwajcarskiego producenta, który trafił na nasze redakcyjne biurko. Mysz wyróżnia się wyglądem oraz sporymi możliwościami. Ponadto Logitech G602 to także długi czas pracy na baterii i bardzo dobre wykonanie. Dodatkowo producent postarał się o dedykowane oprogramowanie, które pozwala na konfigurację G602 do własnych potrzeb. Zachęcamy do dalszej części recenzji.

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse – wygląd

Tradycyjnie już zaczynamy od wyglądu Logitech G602 Wireless Gaming Mouse. Całe urządzenie zostało wykonane z tworzywa sztucznego. Górna część G602 posiada bardzo futurystyczny design, co widać na poniższym zdjęciu.

Środkowa część została pokryta materiałem gumowanym, co zapewnia lepszy chwyt podczas emocjonujących rozgrywek. Klawisze zarówno prawy jak i lewy zostały wykonane w całości z matowego plastiku. Jeśli chodzi o kółko(scroll) do przewijania to zostało ono pokryte gumą. W miejscach, gdzie układamy pozostałą część dłoni łącznie z kciukiem producent zastosował również gumowaną powierzchnie, która dodatkowo posiada jeszcze „chropowatą” fakturę dla lepszego chwytu.

 

Na podstawie producent zastosował cztery nóżki o dużym poślizgu, co gwarantuje, że gryzoń przesuwa się bez większych oporów mimo, że nie jest najlższejszy. 

Na lewej krawędzi Logitech G602 Wireless Gaming Mouse znajdziemy sześć programowalnych przycisków. Na górnej części tuż nad logiem serii znajduje się klawisz do ustawiania wydajności zasilania.

Oczywiście kwestia wyglądu jest dla każdego indywidualną wartością tak, więc pozostawiamy ocenę dla Was. Na koniec dodamy jeszcze, że wszystkie użyte materiały są bardzo dobrze ze sobą spasowane. Nic nie trzeszczy nawet przy bardziej emocjonalnych grach, gdzie siła nacisku jest zdecydowania wyższa. 

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse – technikalia

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną Logitech G602 Wireless Gaming Mouse to prezentuje się ona całkiem przyzwoicie. Zacznijmy może od zasilania. Urządzenie zostało wyposażone w dwa tryby: wydajności oraz wytrzymałości. Pierwszy z nich pozwala na pracę do 250 godzin bez konieczności wymiany baterii natomiast drugi pozwala na pracę do 1440 godzin bez wymiany baterii. Zasięg połączenia bezprzewodowego to 3 metry. 

Następnym parametrem Logitech G602 jest rozdzielczość pracy. Użytkownik przy użyciu dedykowanego oprogramowania może ustalić rozdzielczość w przedziale od 250 do 2500 dpi. Maksymalne przyśpieszenie, jakie może oddziaływać na mysz to 20 G, a czas reakcji wynosi do 2 m/s. 

Firma Logitech podaje także wytrzymałość G602. Zarówno lewy jak i prawy przycisk mają wytrzymać 20 milionów kliknięć natomiast stopki, o których wspominaliśmy na wstępie do 250 kilometrów przesuwania po podkładce. 

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse – codzienne używanie

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse gościła w naszej redakcji przeszło miesiąc czasu tak, więc śmiało możemy powiedzieć nieco więcej na temat działania urządzenia. Zaczniemy od wymiany zalet gryzonia. 

Tak jak już wspominaliśmy na samym początku G602 została pokryta w miejscach, gdzie chwytamy urządzenie materiałami wykonanymi z gumy. Pozwala to pewnie chwycić urządzenie i nie ma przy tym obaw, że wyrzucimy ją w trakcie szybkich zwrotów akcji w rozgrywce. Kolejnym pulsem jest bardzo dobry kształt rolki, który w miejscu styku palca jest płaski, co pozwala na pewne przewijanie zawartości bez jakichkolwiek poślizgów. Zaletą są również duże przyciski zarówno lewy i prawy oraz położone w dobrym miejscu przyciski do zmiany rozdzielczości urządzenia. 

Warto także wspomnieć o oprogramowaniu, które rozszerza możliwości G602. Za pomocą aplikacji użytkownik jest wstanie tak spersonalizować ustawienia, że w grach nie będzie miał sobie równych. Dobrym rozwiązaniem są także tryby pracy, o których wspominaliśmy w technikaliach. Rzeczywiście w trybie oszczędności praca na baterii była dłuższa nić 250 godzin. Niekwestionowaną zaletą całej konstrukcji jest łączność bezprzewodowa. Być może będziecie innego zdania, że granie na myszy bez kabla jest nierealne, ale mimo pewnych zaników, o czym poniżej, uważamy to za bardzo duży plus. G602 może się także pochwalić takimi funkcjonalnościami jak nawigacja po stronie internetowej, czyli dalej i wstecz. 

Mysz może działać z jedną baterią, co pozwala na dostosowanie wagi myszy. 

Oczywiście w trakcie naszego miesięcznego używania pojawiły się także wady produktu. Pierwszą wadą są ślady, które zostają w dolnej części urządzenia. Po pewnym czasie ciężko jest się tego pozbyć, co wpływa na ogólny wygląd myszy. Ponadto Logitech G602 Wireless Gaming Mouse posiada wypełnienia w lewej części, gdzie znajdują się klawisze funkcyjne. Wypełnienia są praktycznie identyczne jak klawisze, co powoduje pomyłkę i w trakcie rozgrywki nie raz będziemy na nie klikali. 

W trakcie korzystania z myszy raz na jakiś czas pojawiały się nam pewne zaniki łączności. Nie wiemy, czym dokładnie było to spowodowane, ale uznaliśmy, że trzeba o tym wspomnieć. Całkiem możliwe, iż zaniki łączności występowały tylko w naszym egzemplarzu testowym. 

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse – czy warto kupić?

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse zdecydowanie przeznaczona jest dla profesjonalnych graczy. W naszym przypadku, kiedy od czasu do czasu uruchomimy grę w zupełności wystarcza tradycyjna mysz. Patrząc jednak z punktu widzenia gracza to wykonanie i jakość użytych materiałów, nie wspominając już o możliwości konfiguracji, z pewnością zakup Logitech G602 Wireless Gaming Mouse będzie dobrym zakupem. W momencie pisania recenzji urządzenie na oficjalnej stronie producenta kosztowało 349 złotych. 

Podsumowanie

Zakup Logitech G602 Wireless Gaming Mouse powinien być podyktowany rzeczywistą potrzebą wykorzystania wszystkich możliwości jakie oferuje. Jeśli, na co dzień korzystamy z edytorów tekstowych oraz arkuszy kalkulacyjnych lub też wykonujemy inną pracę biurową to tak zaawansowane rozwiązanie będzie nam po prostu zbędne.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież