Wstęp do kursu html

Siedząc przed komputem i analizując treści z serwisów informacyjnych postanowiłem napisać skróconą wersję kursu html. Zabierałem się do tego dobre kilka tygodni no, ale na wszystko przyjdzie czas. Na początku kursu chciałbym wspomnieć, że jest on przeznaczony dla osób, które nie miały do dnia dzisiejszego nic wspólnego z tworzeniem stron internetowych przy wykorzystaniu html’a i css. Rzecz jasna, że osoby zajmujące się projektowaniem stron również mogą tutaj zajrzeć dla przypomnienia sobie niektórych elementów. Kurs zostanie podzielony na kilka rozdziałów gdzie każdy rozdział to osobny artykuł. Podstawowa wersja kursu będzie się składała z takich oto działów: 

  • Podstawy i struktura dokumentów 
  • Prezentacja tekstu 
  • Listy 
  • Umieszczanie grafiki na stronie www 
  • Hiperłącza 
  • Tabele 
  • Formularze 
  • Ramki 

Na ramkach zakończymy podstawową wersję kursu i będziemy zajmować się bardziej zaawansowanymi elementami html. Między innymi przejdziemy do kaskadowych arkuszy stylów oraz powiemy optymalizacji stron pod ich pozycjonowanie. 

Co jest Ci potrzebne do rozpoczęcia kursu?

Niezbędną rzeczą jaka będzie Ci potrzebna do rozpoczęcia kursu i nauczenia się podstaw projektowania stron to silna wola. Jeśli masz jej spory zapas resztą się nie przejmuj sama przyjdzie. Aplikacje jakie będą potrzebne to generalnie najprostszy edytor tekstów. Osobiście odradzam korzystanie z notatnika z bardzo prostego powodu mianowicie po zapisaniu dosyć dużej struktury strony całość stanie się nieczytelna. Nie słuchaj tych którzy mówią, że prawdziwy webmaster tworzy strony w notatniku. Profesjonalista wykazuje się właśnie tym, że jego praca jest szybka i dobrze wykonana. Dlatego warto zaopatrzyć się w program, który będzie miał podstawową funkcje – kolorowanie składni. W sieci znajduje się mnóstwo takich programów dlatego wypróbuj kilka, a jakiś z pewnością wpadnie Ci w oko. Sam używam darmowej aplikacji o nazwie PSpad (http://www.pspad.com). 

Jeśli jesteś w posiadaniu tego, co wymieniłem możemy rozpocząć kurs. Zapamiętaj jedną rzecz – nie staraj się zapamiętywać poszczególnych znaczników i nie przejmuj się też tym, że bez kursu pod ręką nic nie napiszesz. Czas zrobi swoje, a przecież to trening czyni mistrza. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież