Ultrabook Lenovo ThinkPad X1 Extreme – wydajność na pierwszym miejscu

Na polskim rynku pojawił się kolejny ultrabook tym razem ze stajni chińskiego Lenovo. Producent oznaczył komputer symbolem ThinkPad X1 Extreme. Ultrabook został wyposażony m.in. w 15-calową matrycę oraz dedykowaną kartę graficzną Nvidia. Ponadto Lenovo ThinkPad X1 Extreme spełnia dwanaście norm wytrzymałości MIL-SPEC 810G.

Na górnej części pokrywy wyświetlacza znajdują się cztery warstwy wzmocnionego włókna węglowego. Ponadto wewnątrz znajduje się warstwa tłumiąca wstrząsy. Jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne firma Lenovo zdecydowała się zastosować procesor Intel Core ósmej generacji. ThinkPad X1 Extreme będzie oferowany z dyskiem PCIe SSD, które z kolei można skonfigurować w RAID 0/1.

Za grafikę odpowiada karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1050 Ti Max-Q. Obraz jest wyświetlany na matrycy IPS z pokrywą antyrefleksyjną (zależy od opcji) w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Druga opcja wyświetlacza to 4K, czyli 3840x2160 pikseli z panelem dotykowym.

Na sam koniec zostawiliśmy czas pracy na baterii Lenovo ThinkPad X1 Extreme. Dzięki pojemnej baterii ultrabook jest wstanie pracować przez 14 godzin. W ultrabooku zastosowano również technologię szybkiego ładowania, która pozwala naładować baterię do 80% w 60 minut.

Ultrabook Lenovo ThinkPad X1 Extreme został wyceniony na 9900 złotych. Komputer jest już dostępny w sprzedaży.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież