Monitor dla graczy AOC G2868PQU – rozdzielczość 4K z FreeSync

W ofercie firmy AOC pojawił się nowy monitor dla graczy oznaczony symbolem G2868PQU. Monitor wyświetla obraz w rozdzielczości 4K i dysponuje techniką FreeSync, co z pewnością ucieszy graczy, którzy dysponują kartą graficzna ze stajni AMD. Producent montuje matrycę TN o przekątnej 28-cali. A jak Wam się podoba AOC G2868PQU?

//

Firma AOC informuje, że monitor obsługuje podstawową wersję HDR10. Maksymalna jasność wyświetlacza wynosi 300 cd/m2 natomiast kontrast 1000:1. Czas reakcji matrycy to 1 ms. Nieco słabiej prezentują się kąty widzenia, które w poziomie wynoszą 170 stopni natomiast w pionie 160 stopni. Firma AOC wyszła naprzeciw graczom dodając opcję wyświetlania celownika na środku ekranu oraz rozjaśnianie ciemniejszych miejsc w trakcie rozrywki.

Sygnał do monitora dostarczymy za pośrednictwem HDMI 2.0, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 oraz D-Sub. Na pokładzie nie zabrakło także huba USB z czterema portami oraz gniazda słuchawkowego. Dla zwolenników słuchania radia producent przygotował dwa wbudowane głośniki o mocy 3 W.

Monitor dla graczy AOC G2868PQU ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w bieżącym miesiącu. Cena nowego modelu to 1589 złotych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież