Smartfon Xiaomi Mi 9T – w globalnej sprzedaży

W ofercie firmy Xiaomi pojawił się kolejny smartfon oznaczony symbolem Mi 9T. Wśród zastosowanych rozwiązań znajdziemy procesor Qualcomm SnapdragonTM 730 oraz wyświetlacz o przekątnej 6,39-cala. Na pokładzie nie zabrakło również aparatu z potrójnym obiektywem o rozdzielczości 48 Mpix. Zastosowanie nowego procesora pozwoliło uzyskać o 35% większa wydajność, a w przypadku grafiki 10% skok.

Wyświetlacz wyświetla obraz w rozdzielczości 2340x1080 pikseli. Xiaomi Mi 9T został wyposażony w funkcję Sunlight 2.0, która optymalizuje skalę szarości w przypadku niskiej jasności. Nie zabrakło również certyfikatu potwierdzającego niski poziom promieniowania światła niebieskiego. Na przednim panelu został umieszczony czytnik linii papilarnych.

Zdjęcia wykonamy aparatem o rozdzielczości 48 Mpix, 13 Mpix i 8 Mpix. Na przednim panelu znajdziemy aparat o rozdzielczości 20 Mpix. W tym miejscu warto wspomnieć, że smartfon posiada wysuwany aparat, a nie tak jak większość smartfonów na wyświetlaczu. Całe wyposażenie Xiaomi Mi 9T jest zasilane przez baterię o pojemności 4000 mAh z inteligentnym sensorem AI, który potrafi dostosować jasność ekranu do warunków panujących wokół.

Producent montuje także moduły NFC, Bluetooth oraz funkcję szybkiego ładowania. Xiaomi Mi 9T będzie sprzedawany w dwóch kolorach: niebieskim i czarnym. Na chwilę obecną zarówno cena jak i dokładna data premiery nie są jeszcze znane.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież