Przenośny komputer Zotac Zbox PI336 Pico – nowość w ofercie

Firma Zotac zaprezentowała na targach Computex 2022 nowy komputer przenośny. Wbrew pozorom nie jest to laptop, a tradycyjny komputer stacjonarny wielkości zewnętrznego dysku SSD. Producent oznaczył komputer symbolem Zbox PI336 Pico. Urządzenie charakteryzuje się nie tylko niewielkimi wymiarami, ale również podzespołami, które pozwolą na spokojną pracę w biurze.

Na pokładzie Zbox PI336 Pico znajdziemy procesor Intel Celeron N6211 Elkhart Lake. CPU pracuje z częstotliwością 1,5 GHz w trybie normalnym natomiast w trybie boost zegar może osiągnąć taktowanie na poziomie 3 GHz. Procesor jest wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej, a dane zapisywane na dysku eMMC o pojemności 128 GB. Za grafikę odpowiada moduł iGPU Intel UHD, który dysponuje złączem HDMI 2.0 i DisplayPort 1.4.

Komputer Zotac Zbox PI336 Pico dysponuje również portami USB 3.1 Typu A i jednym portem USB 3.1 Typu C. Nie zabrakło złącza RJ45, czytnika kart pamięci SD i gniazda audio 3,5 mm mini jack. Za łączność bezprzewodową odpowiada Bluetooth 5.2 oraz WiFi 6E.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież