W ofercie firmy Fractal pojawiła się nowa obudowa komputerowa, która jest następcą modelu Node 202. Producent oznaczył obudowę nazwą Ridge. Konstrukcja zaliczana jest do obudów typu SFF, co przekłada się na zajmowanie niewielkiej ilości miejsca. Pojemność obudowy wynosi 12,6 l. Firma Fractal dodaje, że obudowa Design Ridge sprawdzi się także w rękach graczy.

Kupujący będzie mógł wybrać pomiędzy wersją biała lub czarną. Wymiary obudowy to 37 x 39 x 11 cm, a waga 4,3 kg. Wraz z obudową producent dokłada dwa boczne wentylatory PWM Aspect o średnicy 140 mm. Dodatkowo w zestawie znajduje się riser PCIe 4.0, gdyby ktoś zdecydował się na zamontowanie karty graficznej w pionie.

Do wnętrza Fractal Design Ridge zmieścimy cztery dyski 2,5-cala, płytę główną w formacie Mini-ITX oraz chłodzenie CPU o maksymalnej wysokości 70 mm. Całość zasilimy zasilaczem w formacie SFX/SFX-L. Na topie obudowy zmieszczą się jeszcze trzy dodatkowe wentylatory o średnicy 80 mm.

Na panelu przednim znajdziemy dwa złącza USB 3.0 i jedno złącze USB-C. Ponadto producent zamontował także audio w postaci gniazda 3,5 mm jack.

Obudowa komputerowa Fractal Design Ridge została wyceniona na około 130 dolarów.