Firma Asus zaprezentowała nową klawiaturę mechaniczną. Urządzenie zostało oznaczone symbolem ROG Azoth i jest kierowane głównie do graczy. Klawiatura Asus ROG Azoth to rozwiązanie w formacie 75%, które nie posiada sekcji alfanumerycznej, a jedynie Insert, Delete, PageUp i PageDown. Waga klawiatury to 1,2 kg, a jej wymiary 33 x 14 x 4 cm.

W klawiaturze Asus ROG Azoth zastosowane zostały przełączniki mechaniczne ROG NX. Kupujący będzie miał do wyboru wariant czerwony, brązowy oraz niebieski. Dla osób lubiących zmiany producent zastosował system hot swap, który pozwala na szybką wymianę przełączników. W zestawie z ROG Azoth firma Asus dokłada smar Krytox GPL-205-GD0, który służy do smarowania przełączników po kilku miesiącach eksploatacji. Oprócz tego wraz z klawiaturą producent dokłada trzy dodatkowe przełączniki, ściągacz do nasadek klawiszy i przełączników, otwieracz do przełączników i stojak do smarowania przełączników.

W Asus ROG Azoth zastosowano podkładkę silikonową wewnątrz klawiatury, która pochłania echo powstające podczas pracy klawiatury. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym przez Asusa jest 2-calowy wyświetlacz OLED, który znajduje się w górnym, prawym narożniku klawiatury. Ekran wykorzystywany jest to wyświetlania statusu klawisza Caps Lock, trybu połączenia czy też wskaźnika PC/Mac.

Na koniec dodamy, że do personalizacji podświetlenia RGB LED przeznaczone zostało dedykowane oprogramowanie w postaci Asus Armoury Crate.