Kilka dni temu marka Alienware (Dell) zaprezentowała nowe akcesoria gamingowe. Wśród nich znajdziemy monitor AW2524H, klawiaturę AW920K, zestaw słuchawkowy AW720H i myszkę AW620M. Wspomniany monitor dysponuje odświeżaniem na poziomie 480 Hz, ale można z niego wycisnąć nawet 500 Hz. Pozostałe akcesoria idealnie komponują się z ekranem. Zobaczcie sami.

Monitor Alienware AW2524H został wyposażony w matrycę IPS o przekątnej 24,5-cala, która wyświetla obraz w rozdzielczości FULL HD. Ekran oferuje nie tylko wysoką częstotliwość odświeżania, ale również wsparcie dla NVIDIA G-Sync, NVIDIA Reflex Analyzer oraz VESA DisplayHDR 400. Jakby tego było mało monitor dysponuje podświetleniem RGB oraz wysuwanym wieszakiem na słuchawki. Użytkownik będzie mógł skorzystać z dwóch portów USB-A, gniazda audio 3,5 mm oraz portu DisplayPort 1.4 i dwóch portów HDMI 2.1. Monitor Alienware AW2524H pojawi się w sprzedaży 21 marca.

Kolejną nowością jest klawiatura mechaniczna Alienware AW920K. Producent wyposażył ją w przełączniki Cherry MX Red oraz w klawisze podwójnie tłoczone PBT, które są odporne na ścieranie. Z klawiatury można skorzystać w trybie przewodowym lub bezprzewodowym wykorzystując do tego celu połączenie Bluetooth + 2,4 GHz. W sprzedaży pojawi się wersja z wersją numeryczną i TKL. Model standardowy został wyceniony na 290 dolarów, a model TKL na 160 dolarów. Na sklepowych półkach pojawią się w trzecim kwartale bieżącego roku. Do kupienia będzie wersja biała lub czarna.

Jak już kompletujemy akcesoria to nie możemy pominąć zestawu słuchawkowego Alienware AW720H. Zestaw będzie dostępny w wersji przewodowej w cenie 100 dolarów oraz bezprzewodowej w cenie 160 dolarów. Na pokładzie modelu przewodowego znajdują się 45 mm przetworniki. Ten model jest już dostępny w sprzedaży. W wersji bezprzewodowej przetworniki są mniejsze – 40 mm. W tej wersji znajdziemy wsparcie dla Dolby Atmos. Akumulator pozwoli na pracę przez okres 30 godzin.

Na sam koniec została mysz Alienware AW620M. Gryzoń wyceniany jest na 99 dolarów i łączy się z komputerem w trybie bezprzewodowym. Maksymalna rozdzielczość pracy myszy to 26000 DPI, a prędkość 650 IPS. W przypadku, kiedy wyłączymy podświetlenie RGB mysz ma pracować do 140 godzin. Alienware AW620M będzie dostępna w wersji białej i czarnej.