Jesienią ubiegłego roku pojawiły się pierwsze informacje dotyczące smartfona Google Pixel 7a. W tym czasie informacje dotyczące specyfikacji technicznej nie było. Dzisiaj się to zmieniło. Pojawiły się pierwsze zdjęcia Google Pixel 7a, a wraz z nimi pierwsza specyfikacja techniczna smartfona. Więcej informacji na jego temat pojawi się podczas konferencji Google I/O 2023.

Google Pixel 7a będzie bardzo zbliżony wyglądem do modelu Pixel 7. Doświadczymy lekkiego zakrzywienia ekranu czy też aparatu, który zostanie umieszczony pośrodku górnej belki. Tak samo jak w modelu Pixel 7 tak i w Pixel 7a nie znajdziemy złącza audio 3,5 mm jack.

Smartfon zostanie wyposażony w 8 GB pamięci RAM LPDDR5 oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Google Pixel 7a otrzyma ekran 6,1-cala OLED o rozdzielczości FHD+. Odświeżanie ekranu będzie maksymalnie wyniosło 90 Hz. Sercem całej konstrukcji ma być procesor Google Tensor G2. Główny aparat wykona zdjęcie o rozdzielczości 64 Mpix. Drugi obiektyw ultraszerokokątny będzie dysponował rozdzielczością 12 Mpix.