Redmi to budżetowa marka znanego, chińskiego producenta – Xiaomi. Marka cieszy się sporą popularnością ze względu na cenę oraz specyfikację. W ofercie firmy pojawi się niebawem model Redmi 12. W Internecie pojawiły się pierwsze rendery oraz specyfikacja techniczna smartfona. Co nowego znajdziemy na pokładzie?

Nowy model wyglądem jest zbliżony do swojego poprzednika. Czytnik linii papilarnych znajduje się w bocznym przycisku zasilania. Na plecach urządzenia producent ma zastosować szkło. Zmianie uleganie również ułożenie aparatów. W modelu Redmi 12 obiektywy mają nieco wystawać poza płaszczyznę. Główny obiektyw wykona zdjęcie z maksymalną rozdzielczością 50 Mpix. Szeroki kąt będzie obsługiwany przez obiektyw 8 Mpix natomiast zdjęcia makro wykonamy obiektywem o rozdzielczości 2 Mpix.

Wykonane zdjęcia będzie można obejrzeć na wyświetlaczu IPS o przekątnej 6,79-cala w rozdzielczości 2460 x 1080 pikseli. Częstotliwość odświeżania ekranu wyniesie 90 Hz. Sercem całej konstrukcji będzie układ MediaTek Helio G88 wykonany w technologii 12 nanometrowej. Za grafikę odpowiadać będzie układ Mali-G52 MP2. Ponadto Redmi 12 będzie dysponował 4 GB pamięci operacyjnej. Na dane producent przeznaczy 128 GB.

Akumulator o pojemności 5000 mAh będzie można naładować z mocą 18 W. Smartfon będzie obsługiwał jedynie sieć 4G LTE. Do Redmi 12 będzie można zamontować kartę pamięci microSD.

Smartfon Redmi 12 będzie oferowany w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i niebieskiej. Cena urządzenia to 199 euro. Telefon ma zadebiutować w przyszłym miesiącu.