Firma Sennheiser zaprezentowała nowy mikrofon skierowana do streamerów i podcasterów. Urządzenie zostało oznaczone symbolem Profile USB. Sennheiser Profile USB to kardioidalny mikrofon pojemnościowy wykorzystujący złącze USB-C. Mikrofon charakteryzuje się łatwością obsługi. Najważniejsze funkcji znajdują się w zasięgu ręki, co pozwala na skupienie się na przekazywanej treści.

Profile USB działa na zasadzie plug&play. Producent oferuje mikrofon w wersji ze statywem stołowym oraz w zestawie Profile Streaming Set z trzypunktowym ramieniem.

W celu idealnego zapisu dźwięku jest sprawdzona kapsuła pojemnościowa Sennheiser KE10. Dzięki niej dźwięki dochodzące spoza mikrofonu są tłumione, a na pierwszy plan oddawane te wypowiadane przez użytkownika mikrofonu.

Na przednim panelu mikrofonu znajduje się bezszumowy przycisk do wyciszania, regulacja głośności mikrofonu, regulacja proporcji miksu oraz regulacja głośności na podłączonych słuchawkach. W celu monitorowania dźwięku na żywo wystarczy podłączyć słuchawki przez gniazdo 3,5 mm, które znajduje się na tyle konstrukcji mikrofonu.

Mikrofon Sennheiser Profile USB jest już dostępny w sprzedaży na oficjalnej stronie producenta w cenie 609 złotych ze statywem stołowych i 949 złotych ze statywem regulowanym.