Niebawem w ofercie firmy SteelSeries pojawi się pierwsza seria głośników dla graczy. Urządzenia zostaną oznaczone symbolem Arena 9, Arena 7 i Arena 3. Jak na produkt gamingowy przystało producent okrasił każdy model podświetleniem RGB. Każdy znajdzie coś dla siebie. Firma SteelSeries oferuje modele w systemie 2.0, 2.1 oraz 5.1.

Zaczniemy od modelu SteelSeries Arena 9. Zestaw zaliczany jest do systemu 5.1, który składa się z czterech głośników satelitarnych, jednego centralnego oraz subwoofera z 6,5-calowym przetwornikiem skierowanym w dół. Pasmo przenoszenia mieści się w przedziale od 35 Hz do 20 kHz. Cały zestaw można podłączyć do komputera za pośrednictwem tradycyjnego 3,5 mini-jacka, przewodu optycznego lub USB. W przypadku łączności bezprzewodowej mamy do wykorzystania Bluetooth.  

Model środkowy, czyli SteelSeries Arena 7 to zestaw dwa plus 1. Składa się on z dwóch głośników satelitarnych oraz subwoofera z przetwornikiem identycznym jak w modelu Arena 9. Pasmo przenoszenia to przedział od 35 Hz do 20 kHz. Podłączenie do komputera odbywa się tak samo jak w modelu 5.1.

Na sam koniec został zestaw składający się jedynie z dwóch głośników satelitarnych. Mowa oczywiście o SteelSeries Arena 3. Zestaw posiada dwudrożne głośniki z 4-calowym przetwornikiem. Pasmo przenoszenia jest nieco gorsze i mieści się w przedziale od 50 Hz do 20 kHz. Zestaw SteelSeries Arena 3 podłączymy do komputera przy użyciu 3,5 mm mini-jacka lub bezprzewodowego Bluetootha. Pozostałe metody są niedostępne w tym zestawie.

Firma SteelSeries deklaruje, że nowa seria głośników dla graczy będzie dostępna od 10 marca 2023 roku.