W ofercie firmy Kingston pojawiły się dwa nowe czytniki bezprzewodowe oznaczone symbolem MobileLite Wireless G3 (MLWG3) oraz MobileLite Wireless Pro. Za pomocą tych urządzeń możemy transferować dane z naszych urządzeń mobilnych na kartę pamięci lub do pamięci USB czy też do pamięci wbudowanej. Ponadto MLWG3 posiada baterię o pojemności 5600 mAh, co pozwala na naładowanie dwóch smartfonów, podobnie jak MobileLite Wireless Pro.

 

Mobile Wireless G3 umożliwia także przesyłanie dostarczonych danych na najpopularniejsze serwisy społecznościowe. Urządzenie z pewnością przyda się osobom, które, na co dzień aktywnie korzystają z serwisów społecznościowych. Czytnik obsługuje takie formaty jak FAT, FAT32, NTFS oraz exFAT. Wspomniany akumulator o pojemności 5600 mAh pozwala na 16 godzin ciągłej pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość przekształcenia MLWG3 w mobilny router.

 

Jeśli chodzi o MobileLite Wireless Pro został on wyposażony we wszystkie funkcje, jakie posiada MobileLite Wireless G3, ale wyróżnia się od niego 64 GB wbudowaną pamięcią oraz większą baterią – 6900 mAh, która pozwala na 19 godziną pracę. Poniżej dane techniczne urządzeń.