Intel NUC Skull Canyon – gamingowy miniPC do kupienia w Polsce

Na polskim rynku pojawił się kolejny miniPC skierowany do osób grających. Intel NUC Skull Canyon to komputer wyposażony w procesor Intel Core i7 szóstej generacji. Ponadto na pokładzie znajdziemy między innymi układ graficzny Intel Iris Pro oraz miejsce na 32 GB pamięci RAM. Warto również wspomnieć, że cała konstrukcja mieści się w obudowie o wymiarach 215x116x23 mm.

Sercem Intel NUC Skull Canyon jest procesor Intel Core i7-6770HQ oraz pamięć RAM pracująca z częstotliwością 2133 MHz. Dodatkowo producent zadbał o miejsce na dwa dyski SSD oraz o slot na karty SD. Użytkownik komputera będzie mógł również skorzystać z czterech portów USB 3.0., HDMI 2.0 oraz MiniDisplay Port 1.2. Nie zabrakło również interfejsu Thunderbolt 3.

Łączność ze światem uzyskamy za pośrednictwem modułu WiFi 802.11ac oraz modułu Bluetooth 4.2. Intel NUC Skull Canyon oferowany jest w dwóch wersjach: z czaszką oraz bez.

Jeśli chodzi o dostępność i cenę to urządzenie jest już dostępne w sprzedaży, a zostało wycenione na 3699 złotych w wersji z dyskiem 256 GB, 16 GB pamięci RAM i systemem Microsoft Windows 10 Home PL. W wersji bez dysku i pamięci operacyjnej komputer kosztuje 2899 złotych.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież