Jak umieścić stronę w Internecie?

Umieszczenie strony w internecie może się wydawać z początku bardzo prostą czynnością nie wymagającą dużego wysiłku z naszej strony ani też wkładu finansowego. Jeśli jednak myślimy o pokazaniu się w sieci na poważnie warto wszystko przemyśleć. W artykule przedstawię jak umieścić stronę w internecie czy wybrać opcję płatną czy bezpłatną. Na końcu napiszę jakim programem i jakie pliki skopiować na serwer FTP. 

Jak umieścić strone w internecie?

Na samym początku należy zadać sobie pytanie czy umieszczenie strony w internecie na bezpłatnym koncie hostingowym będzie dobrym rozwiązaniem. Czy może warto zainwestować w profesjonalny hosting w profesjonalnej firmie hostingowej? 

To wszystko zależy od charakteru witryny. W przypadku strony firmowej płatny hosting będzie najlepszym rozwiązaniem. W przypadku strony np. blogu wystarczającym rozwiązaniem może się wydawać bezpłatny hosting. 

Głównymi ograniczeniami w trakcie umieszczania stron w internecie jest dostępne miejsce oraz transfer do wykorzystania. Płatne opcje udostępniają większe limity aniżeli bezpłatne. Na bezpłatnych hostingach pojawiają się reklamy, które mogą źle wpływać na wizerunek strony firmowej, ale na stronach hobbystycznych będą rozwiązaniem idealnym. 

Kiedy znajdziemy już idealne miejsce do umieszczenia strony w internecie należy ją jeszcze no właśnie „umieścić”. W tym celu należy skopiować całą zawartość na serwer, z którym połączenie uzyskuje się przeważnie przez protokół FTP. Należy pamiętać aby plik index.html, index.php znajdował się w katalogu głównym na serwerze. 

Umieszczenie strony w internecie wiąże się nie tylko z kopiowaniem plików na serwer. Ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest poprawne funkcjonowanie strony w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych między innymi są to: Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari, Chrome. Funkcjonowanie należy sprawdzać za każdym razem po wykonaniu jakiejś większej aktualizacji na stronie. Dzięki temu użytkownicy będą wracali na stronę w poszukiwaniu nowych ciekawych informacji. 

Umieszczanie strony w internecie jest czynnością prostą z technicznego punktu widzenia, ale z punktu późniejszego funkcjonowania strony jedną z najistotniejszych. Do skopiowania plików strony można użyć programu FileZilla. Aplikacja jest w języku polskim i jest bardzo łatwa w obsłudze. Skopiować należy wszystkie pliki, które są potrzebne do wyświetlania strony. Najważniejsze z nich to index.html lub index.php. Podsumowując umieszczenie strony w Internecie z technicznego punktu widzenia to wybranie odpowiedniego hostingu i skopiowanie plików na serwer.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież