Crusader Kings III

Crusader Kings III to trzecia już odsłona bardzo dobrej strategii według graczy. W trakcie rozgrywki zostajemy przywódcą średniowiecznej dynastii i staramy się przetrwać w tych trudnych czasach. Producentem gry jest znane studio Paradox Development Studio.

Crusader Kings III - producent i data premiery

Producent

Paradox Development Studio

Wydawca

Paradox Interactive

Data premiery PC

1 września 2020

Crusader Kings III - o grze

Tak jak już wspomnieliśmy na wstępie gracz jest zabierany do czasów średniowiecznych, gdzie staje na czele dynastii. Zadaniem gracza jest zwiększanie swoich wpływów na kolejne obszary. W trzeciej odsłonie Crusader Kings III gracz ma dostępne rozległe tereny Afryki Środkowej, Skandynawii czy też Hiszpanii.

W celu pozyskiwania nowych obszarów gracz może zdecydować się na użycie siły, ale również zdecydować się na bardziej dyplomatyczne rozwiązania. W rozgrywce dostępni są również szpiedzy i ludzie, którzy zlikwidują niepotrzebne postaci. Nie zabrakło również religii, aranżowania małżeństw, a to wszystko w celu zdobycia większych wpływów.

Istotnym elementem rozgrywki są indywidualne cechy osobowości członków rodu. To jak będzie wyglądała rozgrywka zależy także od tego jak będziemy wychowywali młodych członków. Każdy z nich posiada swoje drzewko rozwoju, gdzie wyświetlane są cechy i umiejętności.

Crusader Kings III dysponuje zarówno pojedynczym trybem gry jak i multiplayerem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież