Mysz Apple Magic Mouse – gryzoń z klasą?

Apple Magic Mouse to nie tylko zwyczajna myszka znana wszystkim z pecetów. Wygląd jak i cała stylistyka z pewnością na początku zachwyci nie jedno oko. Sama nazwa Apple Magic Mouse też brzmi ciekawie. Co takiego ta myszka ma w sobie, że trzeba za nią zapłacić ponad 200 złotych? Zachęcamy do lektury artykułu.

 

Apple Magic Mouse – gryzoń z klasą?

Myszka trafiła do nas wraz zakupem iMaca tak więc z samym rozpakowywaniem nie było zbyt wiele przygód. Apple zwrócił naszą uwagę opakowaniem klawiatury oraz myszki, co zapowiadało, że zawartość będzie jeszcze ciekawsza i rzeczywiście tak było. Firma zadbała jak zwykle o wszystkie szczegóły. Apple Magic Mouse jest myszką płaską o ciekawej stylistyce. To co przyciąga uwagę użytkownika to brak jakichkolwiek rolek oraz przycisków. Na samej myszce znajdziemy jedynie logo producenta. Górna część Apple Magic Mousewykonana jest z plastiki w kolorze białym natomiast dolna część z cienkiego aluminium. Ponadto na spodzie znajdują się dwa paski wykonane z twardej gumy, która zabezpiecza cały dół przed porysowaniem. 

W dolnej części gryzonia znajdziemy także miejsce na zasilanie w postaci dwóch baterii „grubych paluszków” (2 x AA). Urządzenie mimo dużych baterii zasilania jest lekka i przyjemna w dotyku. W pierwszym momencieApple Magic Mouse wydaje się inna od tradycyjnych myszek. Jej kształt odbiega trochę od pozostałych producentów. Jeśli spojrzymy na Apple Magic Mouse z profilu zobaczymy, że z każdej strony jest ona taka sama, a mało tego posiada bardzo niski profil. Mysz nie posiada żadnych profilowanych miejsc poprawiających uchwyt urządzenia. Powoduje to iż przy pierwszym spotkaniu można się pomylić gdzie jest góra a gdzie dół. 

Po uruchomieniu i zainstalowaniu myszki na komputerze (proces wykonuje się automatycznie, należy jedynie włączyć (Magic Mouse) stawiamy ją logiem w dół, i można przejść do pracy. Wracając jeszcze do wyglądu Magic Mouse nawiązuje ściśle do białej lub jak kto woli jasnej stylistyki urządzeń wykonywanych przez Apple. 

Rysunek 2 przedstawia preferencje systmowe Apple Magic Mouse

Apple jak zwykle zaskakuje wyglądem, ale nie tylko. Zapraszamy do dalszej części artykułu, w której opiszemy nasze wrażenia z pracy. 

Apple Magic Mouse – pierwsze wrażenia z pracy

Kiedy już ochłonęliśmy z zachwytu nad wyglądem Apple Magic Mouse postanowiliśmy ją przetestować. Pierwszym elementem, który zwrócił naszą uwagę jest powolne działanie myszki zaraz po jej uruchomieniu. Postanowiliśmy sobie z tym poradzić i przyśpieszyć trochę nasz wskaźnik. Dla upewnienia się czy efekt powolnego działania nie jest spowodowany przez komputer podłączyliśmy inną myszkę (Logitech M305) i nie obeszło się bez zaskoczenia. Logitech sprawował się bez żadnych problemów, wskaźnik poruszał się szybko. Jednomyślnie musimy powiedzieć, że jest to spora wada Apple Magic Mouse
Jak widać na powyższym zrzucie ekranu szybkość śledzenia ustawiona została na maksymalną wartość, a mimo wszystko praca jest trochę irytująca. 

Rysunek 3 przedstawia preferencje systmowe Apple Magic Mouse

Kolejną rzeczą, która według nas pozostawia wiele do życzenia to sam kształt Apple Magic Mouse. Myszka jest po prostu niewygodna. Brak profilowania i jakichkolwiek elementów po dłuższym czasie używania da się we znaki naszym nadgarstkom i znacznie obniży wydajność pracy. Na te niedogodności narażone są szczególnie osoby pracujące dużo z edycją tekstu lub programami graficznymi. 

Na naszą uwagę zasługuje także sposób podłączenia i uruchomienia Apple Magic Mouse. Myszka nie posiada żadnego micro odbiornika ani też stacji dokującej, którą należy podłączyć do komputera. Instalacja jak i uruchomienie odbywa się tylko i wyłącznie dzięki łączności bezprzewodowej Bluetooth. Zaoszczędza nam to tym samym miejsce USB oraz kłopot kiedy zgubimy wspomniany odbiornik. Istotną rzeczą jest także fakt iż mysz nie pracuje na szklanych, przezroczystych powierzchniach. Tak więc osoby używające szklanych powierzchni będą musiały zaopatrzyć się w podkładkę. 

Apple Magic Mouse – najpopularniejsze gesty

Apple Magic Mouse zawdzięcza swoją nazwę nie wyglądowi i stylistyce gdyż dla jednych sam wygląd może być magiczny, a dla innych zupełnie odwrotnie, kwestia gustu. Jednak każdy z użytkowników przyzna rację, że cała magia kryje się w gestach tej myszy. Apple Magic Mouse posiada w zanadrzu sporą ilość gestów, które ułatwiają pracę z różnego rodzaju aplikacjami. Dzięki gestom myszy możliwe jest przewijanie strony bez konieczności użycia rolki, które de facto nie ma w Apple Magic Mouse, ale do tego celu używany jest jeden z gestów. 

Apple Magic Mouse umożliwia przesuwanie obrazów w przeglądarkach używając gestu góra dół lub lewo prawo. W podstawowych funkcjach urządzenia znajduje się także przybliżanie obrazu oraz wyświetlanie właściwości. Wszystkie te ustawienia można sobie dostosować w preferencjach systemowych. 

Rysunek 4 przedstawia preferencje systemowe w Mac OS X

Dla Apple Magic Mouse dostępne są także bardziej rozbudowane gesty takie jak uruchomienie programu po przyłożeniu trzech palców i wiele innych. W celu skonfigurowania myszki na swoje indywidualne gesty należy zainstalować program, który nazywa się MagicPrefs. Oprogramowanie to umożliwia nadanie różnego rodzaju gestów od prostego uruchomienia Findera do wylogowania. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeśli ktoś ma kłopoty z drżeniem rąk to wykonanie bardziej skomplikowanych gestów to nie lada wyczyn. Jednak osoby spokojne ze sporą cierpliwością na pewno będą zachwycone magią jaka wręcz emanuje z Apple Magic Mouse

Gesty jakich można użyć w Apple Magic Mouse zaprezentowane zostały na oficjalnej stronie producenta pod tym adresem -> http://www.apple.com/pl/magicmouse/. 

Czy warto kupić Apple Magic Mouse?

Apple Magic Mouse jest myszką, która z całą pewnością przyciągnie uwagę osób ceniących sobie wygląd. Wygląd jak i cała stylistyka tej myszki będzie jednym z głównych argumentów za. Jednak warto się zastanowić czy zakup myszki za bagatela 300 złotych (na oficjalnej stronie producenta) ma sens. Osoby, które nie będą używały technologii MultiTouch zastosowanej w myszce lepiej niech sięgną po rozwiązanie innej firmy. 

Dodatki do Apple Magic Mouse

Firma Apple udostępnia także dodatki do Apple Magic Mouse. W oficjalnym sklepie internetowym (http://store.apple.com/pl) można kupić specjalną ładowarkę, która wykorzystuję technologię indukcji elektrycznej do ładowania. 

Rysunek 5 przedstawia ładowarkę Mobee Magic dla myszki Apple Magic Mouse

Producent dedykuje stację ładującą dla Apple Magic Mouse dla osób, które często podróżując. Według specyfikacji w pełni naładowana myszka będzie zdatna do użycia przez okres sześciu dni. Stację bazową podłącza się do komputera przez port USB. 

Podsumowanie

W podsumowaniu można powiedzieć, że Apple Magic Mouse jest dobrym rozwiązaniem z równie dobrym wykonaniem. Fani marki Apple właśnie za to kochają ich produkty. Szeroki wachlarz możliwości w kwestii gestów przekonają nie jedną osobę. 

Jeśli nie przeraża Cię cena tego produktu nie zastanawiaj się tylko kupuj. Jeśli jednak masz pewne wątpliwości czy wykorzystasz w pełni zastosowaną technologię gestów kup mysz innej firmy. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież