Recenzja Logitech Performance Mouse MX – mysz z wyższej półki

Logitech Performance Mouse MX gości za równo na naszym rynku jak i na naszym redakcyjnym biurku od kilku lat. Postanowiliśmy podzielić się wrażeniami oraz tymi aspektami używania Logitech Performance Mouse MX, które pojawiają się dopiero po dłuższym używaniu. W recenzji Logitech Performance Mouse MX skupimy się na niedociągnięciach oraz na elementach, które zrobiły na nas wrażenie. Będę to głównie kwestie zużywalności materiałów itp. Zapraszamy do lektury.

Logitech Performance Mouse MX – wygląd

Logitech Performance Mouse MX trafiła do naszej redakcji kilka miesięcy po premierze. Dla przypomnienia dodamy, że jest to już przeszło dwa lata o ile nas pamięć nie myli. Mysz prezentuje się bardzo nowocześnie i dynamicznie. Urządzenie nie straciło nic, a nic na atrakcyjności nawet po tych kilku latach obcowania na rynku.

Jak widzimy na powyższym zdjęciu Logitech Performance Mouse MX prezentuje się świetnie. Egzemplarz, który pojawia się na naszych zdjęciach został dostarczony specjalnie do naszej recenzji więc wygląda jak nowy. Srebrna ramka wokół wcięcia na kciuk prezentuje się elegancko zarówno na zdjęciu jak i w rzeczywistości. Niezastąpione kółko oprócz kilku przydatnych funkcji posiada także srebrną ramkę na swoim obwodzie. Przyciski, które obsługujemy kciukiem są wykonane ze świecącego plastiku, w dotyku są bardzo śliskie, ale za to nie widać na nich śladów użycia. 

Górna część Logitech Performance Mouse MX wykonana z matowego plastiku natomiast część z lewej i prawej strony gryzonia z gumowanego tworzywa. Podobnie jest z kółkiem. 

Na przedniej części myszy znajduje się port micro USB służący do ładowania. Masa Mouse MX jest odczuwalna i z pewnością nie jest za ciężko. Biorąc mysz do ręki czuć „kawał” porządnego sprzętu. 

Zapomnieliśmy wspomnieć o diodach wskazujących ustawienie czułości (DPI), które świecą w kolorze zielonym.

Logitech Performance Mouse MX – jaki komfort pracy?

Logitech Performance Mouse MX to urządzenie dostosowane kształtem do ręki. Miejsce na kciuk jest wcięte, a z prawej stronie producent zastosował delikatny profil do ułożenia małego palca. W rzeczywistości mysz nie jest aż taka wygodna jak opisuje producent na swoich stronach. Wśród opinii zebranych u naszych użytkowników warto napisać, że nie każdemu pasuje ułożenie dłoni proponowane przez Szwajcarów. Jednak nie oznacza to iż jest bardzo nie wygodna. Po prostu nie wszystkim kształt Logitech Performance Mouse MX pasuje. Niewątpliwie spory komfort pracy odczujemy podczas pracy na różnego rodzaju szklanych powierzchniach. Dzięki zastosowaniu technologii Darkfield mysz rzeczywiście działa poprawnie na szkle. 

Dodatkowo w MX zastosowana została znana już technologia Logitech Unifying, która pozwala na podłączenie do jednego micro odbiornika do 6 urządzeń. Rozwiązanie proste i zarazem bardzo przyjazne dla użytkownika. 

Oczywiście oprócz powyższych dobrych rozwiązań znalazło się też kilka nietrafionych. Jednym z takich nietrafionych pomysłów jest ułożenie przycisków, a dokładnie przycisków przód i tył. Pierwsze wrażenie jest pozytywne fajnie się tego używa. Jednak na dłuższą metę cofanie kciuka, a w szczególności gdy ktoś ma dużą dłoń staje się niekomfortowe. Naszym zdaniem lepiej było by umieścić przyciski tuż pod kciukiem. 

Kolejnym nietrafionym rozwiązaniem w Logitech Performance Mouse MX jest przesuwaniem kółkiem suwaka odpowiedzialnego za przewijanie w poziomie. Funkcja działa, ale prawie zawsze oprócz przesuwania w lewo lub prawo przesuwaliśmy całość z góry na dół i odwrotnie. Lepszym rozwiązaniem była by rolka przy kciuku. Starszy model miał takie rozwiązanie. 

Spotkaliśmy się też z wieloma opiniami dotyczącymi pracy na akumulatorze. Potwierdzamy niestety, że mysz faktycznie nie działa tak długo jakbyśmy sobie tego życzyli (około tygodnia). 

Logitech Performance Mouse MX – ślady zużycia

Najwięcej śladów zużycia znajdziemy przy elementach gdzie klikamy palcami czyli klawisze zarówno lewy jak i prawy oraz miejsce nad logo Logitech gdzie opieramy dłoń. Kolejnym takim miejscem, gdzie widać zużycie jest miejsce umieszczania kciuka. W wymienionych miejscach widać świecące się miejsca. Jednak poza zużyciem powierzchni Logitech Performance Mouse MX działa bez zarzutu. 

Oprócz mechanicznych śladów zużycia zdarzyło nam się także wymienić akumulator, który, o czym już wspominaliśmy, rozładowuje się dosyć szybko. Ślady używania myszy widać także na jej dolnej części jednak jest to normalna rzecz gdy przesuwamy nią po różnych nawierzchniach. 

I to było by na tyle jeśli chodzi o zużycie Logitech Performance Mouse MX. W trakcie kilku lat używania więcej problemów się nie pojawiło. Lewy i prawy przycisk działają prawidłowo nic się nie zacina chociaż w sieci można się spotkać z opiniami odmiennymi. W naszej codziennej pracy myszka jest dosyć intensywnie używana więc mamy obiektywną opinie na jej temat. 

Logitech Performance Mouse MX – czy warto kupić?

Logitech Performance Mouse MX to produkt przeznaczony dla entuzjastów sprzętu komputerowego oraz ludzi, którzy lubią otaczać się niecodziennymi kształtami. Jeśli nie przeszkadza Ci ciężar urządzenia oraz tych kilka niedociągnięć wymienionych wcześniej to gryzoń jest godny polecenia i warto mieć go na swoim biurku. 

Podsumowanie

Firma Logitech kolejny raz dała nam dowód na to, że jej produkty są warte uwagi. Jakość materiałów oraz ciekawy wygląd sprawiają, że chcemy ją mieć. Logitech Performance Mouse MX jeszcze długo będzie gościła na naszym biurku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież