Logitech Zone Touch Mouse T400 – tradycyjna mysz bez rolki

Logitech Zone Touch Mouse T400 to kolejna propozycja szwajcarskiego producenta akcesoriów komputerowych. Tym razem producent oferuje tradycyjną mysz, którą wyposażył w panel dotykowy zamiast popularnej rolki do przewijania strony. Dzięki Logitech Zone Touch Mouse T400 użytkownik ma możliwość nie tylko przewijania stron w bezgłośny sposób, ale także stosowanie gestów pozwalających na sprawniejsze poruszanie się po systemie. Czy T400 przypadła nam do gustu i jak się sprawowała w codziennym użytkowaniu dowiecie się w dalszej części recenzji. 

Logitech Zone Touch Mouse T400 – wygląd

Logitech Zone Touch Mouse T400 to projekt myszy, który poszedł z duchem czasu i prezentuje się bardzo dobrze. Minimalizm oraz materiały, z których urządzenie zostało wykonane na pierwszy rzut oka to jest to czego oczekuje się od tego typu urządzeń.

Do naszej redakcji trafiła mysz w kolorze czarno-czerwonym. W ofercie dostępnych jest sześć kolorów. Wybór koloru zmienia nie tylko boczne krawędzie, ale także całe umaszczenie gryzonia. 

Logitech Zone Touch Mouse T400 na górnej części została wykonana z czarnego plastiku, a profil powoduje, że bardzo pewnie leży w ręku. Na bocznych krawędziach gryzonia znajdziemy fakture w postaci czerwonych (w zależności od dostępnego koloru), pionowych prążków ułatwiających posługiwanie się urządzeniem. Na podstawie znajduje się laserowy sensor oraz klapka, gdzie umieszczamy baterie bądź akumulatory. 

Na sam koniec zostawiliśmy panel dotykowy, który został zastosowany zamiast tradycyjnej rolki. Ta część myszki prezentuje się bardzo dobrze, ale jeśli chodzi o działanie dużo odbiega od precyzji znanej ze zwykłego rozwiązania. 

Logitech Zone Touch Mouse T400 – codzienne użytkowanie

Logitech Zone Touch Mouse T400 wykorzystuje technologię unifying, która pozwala na podłączenie do jednego micro odbiornika sześciu urządzeń korzystających także z tej technologii. 

Wśród cech jakie wyróżnia producent w Zone Touch Mouse T400 jest szklana powierzchnia dotykowa, która ma zapewnić płynne przewijanie. Niestety nie możemy się zgodzić z płynnym przewijaniem. W redakcji mieliśmy już szereg różnych myszek tych bardziej lub też mniej markowych i niestety ta wypada najgorzej pod tym względem. Przewijanie jest po prostu mało precyzyjne. Mysz wyposażona w tradycyjną rolkę sprawdza się dużo lepiej. Kolejną cechą gryzonia, którą chwali się producent to możliwość ustawiania gestów. Technologię gestów można wykorzystać po zainstalowaniu specjalnego oprogramowania dedykowanego dla produktów Logitech – SetPoint. W aplikacji możemy ustalić za co ma być odpowiedzialny wybrany klawisz myszy. Gesty działają prawidłowo, ale w naszym przypadku mało kiedy ich używaliśmy. Wynika to ze zbyt małego pola dotykowego. 

Elementem wyposażenia Logitech Zone Touch Mouse T400, który jest zdecydowanym plusem do guma z profilowanymi prążkami, o której wspominaliśmy na samym początku. Dzięki gumie mysz leży w dłoni bardzo dobrze i pewnie, nie ma więc obaw przed wypadnięciem. 

Jeśli chodzi o zasilanie urządzenia to nie byliśmy wstanie stwierdzić czy faktycznie wytrzymuje do 18 miesięcy. Wiemy jedno w trakcie trzytygodniowego używania stan baterii według wskazań był pełny. 

Jednym z większych problemów na jaki napotkaliśmy w trakcie trzytygodniowego używania Logitech Zone Touch Mouse T400 jest problem z łącznością myszy z odbiornikiem unifying. Z początku myśleliśmy, że problemem jest powierzchnia, na której używamy myszy. Z czasem jednak wyłapaliśmy problem z łącznością. Wystarczyło umieścić mysz pół metra bliżej odbiornika i wszystko było w porządku. Niestety producent nie dokłada do zestawu przedłużki, która umożliwiła by wyprowadzenie odbiornika tuż pod monitor czy też w bardziej dostępne miejsce. 

Według nas przy myszy tej klasy przyciski zarówno lewy jaki prawy powinny działać bardzo lekko. Inaczej jest przy Zone Touch Mouse T400. Klawisze chodzą dosyć ciężko i przy dłuższym klikaniu czy to podczas gry czy też w arkuszu kalkulacyjnym występuje spory dyskomfort. Palce dłoni bardzo szybko się męczą. 

Podsumowując akapit – spodziewaliśmy się czegoś więcej pod dobrze zapowiadającym się produkcie jeśli chodzi o wygląd. Jednak mając Logitech Zone Touch Mouse T400 w dłoni wszystkie złudzenia poszły w niepamięć. 

Czy warto kupić Logitech Zone Touch T400?

Logitech Zone Touch T400 to produkt wykonany za materiałów wysokiej jakości i ta kwestia nie podlega żadnej dyskusji. Możliwość stosowania gestów oraz zastosowanie technologii unifying pozwala ocenić mysz na dostateczny plus. Cena na oficjalnej stronie producenta wynosi 219,99 złotych. 

Podsumowanie

Ciekawy wygląd, materiały wysokiej jakości oraz technologia wykorzystująca gesty to spore plusy, które na dzień dobry zainteresują potencjalnych klientów. Jednak po dłuższym użytkowaniu Logitech Zone Touch Mouse T400 straci w oczach użytkowników poprzez zaniki łączności, mało precyzyjny panel dotykowy oraz ciężko działające przyciski.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież