Jak korzystać z tabeli przestawnych w Microsoft Excel 2013?

Korzystanie z tabeli przestawnych w Microsoft Excel 2013 to stosunkowo prosta czynność. Jednak zanim zaczniemy naszą krótką poradę powiemy, na co komu tabele przestawne w Microsoft Excel 2013. W codziennym, domowym życiu tabele przestawne będą przez nas bardzo rzadko używane. Jednak, jeśli ktoś, na co dzień zajmuje się tworzeniem raportów i analizowaniem danych, które zostały zebrane w arkuszu kalkulacyjnym Excela doceni możliwości tabeli przestawnych w Microsoft Excel 2013.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Instalacja systemu Microsoft Windows 8 z pendrive USB

Instalacja systemu Windows 8 z pendrive USB to wbrew pozorom prosta czynność. W celu zainstalowania Windows 8 z pendrive należy przygotować: pendrive o minimalnej pojemności 4 GB. Kolejną nie zbędną rzeczą w tym rozwiązaniu jest aplikacja, która nosi nazwę Windows 7 USB/DVD Tool. Wspomniany program służy do przeprowadzania instalacji systemu. Ostatnią rzeczą jaką musimy przygotować przed całym procesem to obraz systemu Windows 8.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Jak uruchomić tryb awaryjny w systemie Windows 8?

Uruchamianie trybu awaryjnego w systemie Windows 8 nieco inna procedura niż ta znana z poprzednich edycji okienkowego systemu. Przykładowo w Windows 7 wystarczyło, że użytkownik w trakcie uruchamiania systemu nacisnął f8 i po krótkiej chwili zobaczył na ekranie zaawansowane opcje uruchamiania systemu. Wśród nich znalazł się także tryb awaryjny. Wraz z nadejściem Windows 8 procedura uruchamiania trybu awaryjnego jest nieco inna. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób to zrobić.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Jak włączyć klasyczne menu w Microsoft Windows 8?

Klasyczne menu w Microsoft Windows 8 w standardowej instalacji to już przeszłość. Obecnie głównym menu są kafelki czyli Modern UI. Jeśli nowy pomysł Microsoftu Ci nie pasuje jest sposób na rozwiązanie tego problemu. Kafelki sprawdzają się na urządzeniach mobilnych bardziej niż na tradycyjnych komputerach, gdzie nie znajdziemy w większości paneli dotykowych. Chcesz włączyć klasyczne menu w Windows 8? Czytaj dalej. Zapraszamy do artykułu.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Jak włączyć panel sterowania w Microsoft Windows 8?

Kilka dni temu opisywaliśmy w jaki sposób wyłączyć system operacyjny Windows 8. Tym razem skupimy się na trochę innej chociaż równie ważnej jak wyłączanie systemu funkcji. Funkcją tą jest panel sterowania. Z pewnością nie jeden z Was zastanawiał się jak wyłączyć panel sterownia w systemie Microsoft Windows 8? Czynność prosta, a w tej poradzie opiszemy w jaki sposób to zrobić.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Jak zamknąć system operacyjny Microsoft Windows 8?

Wraz z pojawieniem się nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows 8 pojawiły się pewne nowości. Zmieniła się przede wszystkim nawigacja po Windows 8. Z pewnością wielu z Was po uruchomieniu się systemu zastanawia się jak zamknąć system operacyjny Microsoft Windows 8? W tej krótkiej poradzie przedstawimy dwa sposoby zamykania systemu.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Jak usunąć hasło logowania w systemie Microsoft Windows 8?

Usuwanie hasła logowania w systemie Microsoft Windows 8 może wydawać się nieco skomplikowane po przejrzeniu funkcji kont użytkowników. W niniejszej poradzie przedstawimy w jaki sposób szybko i bez zbędnego utrudniania sobie życie usunąć hasło logowania w systemie Microsoft Windows 8.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Jak wykonać kopię zapasową w Windows

Jak wykonać kopię zapasową w Windows 8? Takie pytanie pojawia się u niejednego użytkownika, który po raz pierwszy spotyka się z nowym oprogramowanie z Microsoftu. Windows 8 to nie tylko inna koncepcja nawigowania stworzona przez Microsoft, ale także inne spojrzenie na wykonywane kopii zapasowej. W niniejszej poradzie wyjaśnimy w jaki sposób wykonać kopię zapasową w Windows 8. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Microsoft Word 2010 efekty tekstowe i graficzne

W najnowszej odsłonie pakietu Office pojawiło się sporo nowości. W niniejszym artykule przedstawię efekty tekstowe i graficzne w programieMicrosoft Word 2010. Word 2010 efekty tekstowe i graficzne umożliwiają osiągnąć jeszcze lepsze efekty wizualne niż można było to zrobić w poprzedniej edycji pakietu Microsoft Office.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)