Zapora systemu Windows 8/8.1 – do czego służy i jak ją szybko skonfigurować?

Zapora systemu Microsoft Windows 8/8.1 to wbudowane narzędzie, którego zadaniem jest ochrona naszego komputera przed osobami, tzw. hakerami, czy też przed niektórymi rodzajami złośliwego oprogramowania. Zapór systemowych jest całkiem sporo i bez większych problemów znajdziesz je w Internecie. W niniejszym artykule skupimy się na zaporze systemowej, która została wbudowana w system operacyjny Windows 8 oraz Windows 8.1. Zachęcamy do dalszej lektury.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Czy dane w chmurze są bezpieczne?

Coraz częściej słyszy się o przechowywaniu danych w chmurze. Z pewnością wielu z Was zastanawia się co to takiego jest chmura, do czego służy i jak to się w ogóle je. Wyobraźcie sobie, że nie musicie już kupować zaawansowanego sprzętu komputerowego, nie musicie zatrudniać osób, które zapewniły by dostęp do wyposażenia. Nie trudno się domyśleć iż koszty utrzymania naszej organizacji spadają. No dobra wiemy, że mniej wydamy, ale co to takiego jest w końcu ta chmura i czy dane w chmurze są bezpieczne?:) Zapraszamy do dalszej lektury.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Ochrona danych na własnym komputerze

No właśnie ochrona danych. Czy przeciętny użytkownik zastanawia się jak chronić dane, które zapisuje na własnym komputerze? Własne doświadczenie mówi mi, że nie zawsze tak jest. Często spotykam się z faktem braku ochrony danych. Zastanówmy się dlaczego warto chronić dane zapisane na komputerze. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Podstawy zabezpieczania komputerów

Posiadacze komputerów w czasie ich użytkowania napotykają na wiele problemów. Problemami tymi są awarie sprzętu, oprogramowania, wirusy, włamania hakerów. 
Jeżeli posiadamy komputer gotowy do użytkowania w internecie powinniśmy upewnić się, że jest on odpowiednio zabezpieczony. Pierwszy krok jaki powinniśmy uczynić to sprawdzenie czy posiadamy wszystkie aktualne aktualizacje dla systemu, który używamy (Informacje te można uzyskać na stronach internetowych). 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)