Skracanie cyklu życia produktu - czyli nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności

Większość osób, która ma około 30 lat tak jak ja pamięta jeszcze czasy kiedy produkty kupowane w sklepach służyły długie lata. Jednak z biegiem lat wytrzymałość produktów zaczęła się zmniejszać, skracać czy jak to można jeszcze inaczej ująć w słowa - reasumując kupujemy coraz częściej i trochę bezsensu. Tytuł artykułu może się już niektórym z Was kojarzyć gdyż jest to temat poruszany przez telewizje TVN CNBC o praktykach firm w obecnych czasach. Osoby zainteresowane dalszą częścią artykułu zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Czy unikalni użytkownicy to klucz do sukcesu?

Każdy kto zajmuje bądź zajmował się tworzeniem internetu spotkał się na pewno z określeniem unikalni użytkownicy. Im ich więcej tym lepiej. Jednak warto się zastanowić czy ilość unikalnych użytkowników przekłada się także na jakość. Pewnie zastanawiasz się o jakiej jakości tutaj mowa? więcej dowiesz się czytając akapit po akapicie.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Dlaczego Facebook jest popularny?

Portale społecznościowe zadomowiły się w naszym życiu codziennym na dobre. Praktycznie każdego dnia zaglądamy na Facebooka lub na Naszą-Klasę. Logujemy się na profil i przeglądamy, co dziś porabiał nasz najlepszy znajomy. Chwalimy się naszym nowym samochodem i wstawiamy zdjęcia naszego nowonarodzonego dziecka. A czy ktoś z Was stałych bywalców tych portali zadał sobie pytanie dlaczego Facebook jest popularny?

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Jak pozycjonować stronę internetową

Na pewno wielu z Was posiada strony internetowe i zadaje sobie pytanie - jak pozycjonować stronę internetową. W jaki sposób spowodować aby moja strona znalazła się na pierwszej pozycji w najpopularniejszej wyszukiwarce. Jak osiągnąć to szybko i zarobić pierwsze pieniądze. W artykule przedstawię sposoby, które pomogą w uzyskaniu wysokich pozycji w wyszukiwarkach internetowych. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Filmy online bez limitu

Internet przejął część dotychczasowych form rozrywki. Kino i telewizja nie są już autonomiczne. Wiele serwisów oferuje oglądanie filmów online bez limitów, tworząc tym samym namiastkę klasycznego kina. Nie musimy już stać w kolejce po bilety i, co ważne, internetowe kino ma bardzo szeroki repertuar. Filmy online bez limitów cieszą się dużym zainteresowaniem, co z pewnością nie dziwi żadnego kinomaniaka.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Przelew sms

Czasami spotykamy się z koniecznością doładowania konta innej osobie, która na chwilę obecną nie ma dostępu do Internetu lub znajduje się w miejscu gdzie doładowanie konta jest niemożliwe. W sieciach komórkowych dostępna jest usługa przelew sms.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Topologie sieci komputerowych

Od czasu kiedy sieci komputerowe znalazły powszechne zastosowanie do rozwiązań komercyjnych pojawiły się standardy, które należy stosować aby poprawnie funkcjonowały. Jednym z bardzo ważnych zagadnień związanych z sieciami są topologie sieci komputerowych

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Krótko o legalności w wydaniu Microsoft

Każdy kto posiada komputer w domu dobrze wie, że bez dobrego systemu operacyjnego nie można funkcjonować. Najczęściej spotykanym systemem zainstalowanym na komputerach jest Windows XP firmy Microsoft. System jest komercyjny, a co za tym idzie trzeba za niego zapłacić. Legalna kopia OEM systemu kosztuje w granicy 350zł. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Czcionki i fonty

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z pismem drukowanym, a coraz rzadziej z pismem pisanym. Wynika to z faktu, że czcionki, a bardziej poprawnie fonty są bardziej przyjazne dla oka i szybciej przyswajalne. Czcionka spowodowała użycie komputerów. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Dwa standardy nagrywania płyt czyli „plus” i „minus”

Od momentu pojawienia się na rynku nagrywarek DVD pojawił się problem. Otóż problem dotyczył zakupu płyt DVD. 
Od momentu pojawienia się na rynku nagrywarek DVD pojawił się problem. Otóż problem dotyczył zakupu płyt DVD. Płyty można było kupić w plusie i w minusie. Są to standardy nagrywania płyt inaczej mówiąc technologie nagrywania. Nośniki różniły się z technicznego punktu widzenia jedynie budową.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Podstawowe grupy pamięci

Pamięć jest jednym z najważniejszych elementów komputera bez którego tego typu maszyny nie mogłby poprawnie funkcjonować. dzisiejsze skomplikowane układy elektroniczne, ale pamięć to także taśma z dziórkami prymitywna prawda ale również jest to pewien sposób zapisu danych. W niniejszym artykule chciałem zaprezentować pokrótce podstawowe typy pamięci. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)