Wyrównanie tekstu w html

Wyrównanie tekstu w html jest bardzo istotną rzeczą jeśli chcemy sprawić dobre wrażenie na oglądającym. Wyrównywanie tekstu w samym htmlu nie jest zbyt profesjonalne dlatego w poradzie pokażę jak wyrównać tekst w html z użyciem kaskadowych arkuszy stylów (CSS). 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Kurs html cz. 8 Formularze

Doszliśmy do ostatniej części podstawowego kursu html. Ostatnim opisywanym elementem specyfikacji html są formularze. W obecnej formie Internetu kiedy użytkownik bierze czynny udział w formułowaniu treści na stronie internetowej wykorzystanie formularzy jest niezbędne. Poprawne konstruowanie formularzy pozwala sprawnie i bezproblemowo obsłużyć dużą rzeszę użytkowników strony. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Kurs html cz. 7 Tabele

Jednym z ważnych elementów służących do przedstawiania danych wykorzystywanych nie tylko na stronach internetowych ale również w tradycyjnych nośnikach danych są tabele. Tabele są idealnym narzędziem i w chwili obecnej najbardziej czytelnym służącym do przekazywania informacji. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Kurs html cz. 6 Kotwice oraz adresy względne i bezwzględne

W poprzednim artykule dotyczącym kursu html pisałem o hiperłączach tekstowych, graficznych oraz o mapach odsyłaczy. W tym artykule poruszę tematykę prawidłowego adresowania na stronach internetowych. Opiszę kwestię adresowania bezwzględnego oraz względnego. Przed tym wszystkim opisze nową rzecz jaką są kotwice

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Kurs html cz. 5 Hiperłącza

Hiperłącza spotykane we współczesnym wydaniu Internetu są podstawowym narzędziem do nawigacji na stronach internetowych. Ciężko sobie wyobrazić portal internetowy, który na stronie głównej składa się z ciągu niekończącego się tekstu.Hiperłącza są jednym z niezbędnych konstrukcji językowych w htmlu. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Kurs html cz. 4 Umieszczanie grafiki na stronie www

Jednym z przełomowych wydarzeń w świecie tworzenia stron internetowych to moment, od którego na stronie www można umieszczać pliki graficzne.Umieszczanie grafiki na stronie internetowej umożliwiło tworzenie ciekawszych witryn od strony wizualnej. Wcześniej strony składały się z tekstu pisanego, stosowano różnego rodzaju listy, które dodawały jako takiego efektu. Z czasem kiedy wprowadzono możliwość umieszczania plików graficznych sieć internetowa była za bardzo obciążona. Strony internetowe stawały się coraz bogatsze w grafikę, co spowodowało konieczność modernizacji usług sieciowych, które po prostu były za mało wydajne. Kiedy uporano się z wydajnością sieci internetowej grafika na stronach stała się chlebem codziennym. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Kurs html część 3. Listy

W trzeciej części kursu zajmiemy się prostymi elementami języka html czyli listami. Listy wykorzystywane są w dokumentach html w celu lepszej organizacji i prezentacji informacji. Niniejsza część kursu opisuje to w jasny i przejrzysty sposób. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Kurs html cz.2 Prezentacja tekstu

Witam w drugiej części kursu html. W tej części dowiesz się w jaki sposób możesz prezentować treść strony, którą będziemy umieszczali w sekcji <body> </body>. Jeśli nie pamiętasz, co powinna zawierać sekcja <body> </body> wróć do pierwszej części kursu. Pamiętaj również aby nie zapamiętywać wszystkich znaczników, które zostaną tutaj wymienione gdyż nie ma to większego sensu z bardzo prostego powodu – mianowicie zawsze możesz zajrzeć tutaj. 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Kurs html cz. 1 Podstawy i struktura dokumentów

Witam w pierwszej części kursu html. W tej części kursu dowiesz się jak wygląda podstawowa struktura dokumentu html oraz wspomniane zostaną rodzaje kodowania używane na stronach i wpisy, które należy umieścić na samym początku dokumentu. 
Tak jak wspomniałem pierwszą rzeczą jaką poruszę to struktura dokumentu. Poniżej znajduje się listing, który przedstawia podstawową strukturę dokumentu: 

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)