Telefon myPhone HALO-Q – idealny prezent na dzień ojca?

Telefon myPhone HALO-Q

Od kilku tygodni mamy przyjemność testować telefon z oferty firmy myPhone. Polski producent udostępnił nam model oznaczony symbolem HALO-Q. Model HALO-Q skierowany jest do starszych osób, które docenią wielkość klawiszy oraz sporej wielkości czytelny wyświetlacz. Ponadto dla łatwiejszego podłączenia do zasilania myPhone HALO-Q posiada stację dokującą. Zachęcamy do przeczytania dalszej części.

Telefon myPhone HALO-Q – wygląd

Po rozpakowaniu telefonu naszym oczom ukazał się telefon wykonany w całości z czarnego plastiku. Na pierwszy rzut oka materiały, z których został wykonany sprawiają wrażenie bardzo dobrych. W trakcie naszego kilkutygodniowego testowania nie pojawiły się żadne ślady ścierania koloru. Na przednim panelu znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 2,8-cala. Pod wyświetlaczem znajduje się tradycyjna klawiatura z duża i czytelną czcionką, co widać na poniższym zdjęciu.

Na tylnej części HALO-Q znajdziemy głośnik, diodę doświetlającą fotografowaną scenę, aparat oraz przycisk SOS.

Prawa krawędź została wyposażona w przycisk do uruchomienia latarki natomiast dół telefonu w gniazdo USB i złącze słuchawkowe. W przypadku górnej krawędzi zamontowana została jedynie latarka.

Telefon myPhone HALO-Q – codzienne korzystanie

W erze smartfonów ciężko jest powiedzieć, że tradycyjne rozwiązanie w postaci myPhone HALO-Q jest rewolucyjne. Jednak należy pamiętać, że osoby starsze, które na co dzień nie korzystają z nowinek technicznych w zupełności będą usatysfakcjonowane. To, co oferuje HALO-Q, czyli radio FM, bardzo długi okres pracy na jednym ładowaniu wspomnianą już stację dokującą czy też aparat o rozdzielczości 2 Mpix jest ok.

Nam szczególnie do gustu przydała wielkość telefonu, która jest odpowiednia, dopasowana do dłoni. Osoby z większymi dłońmi z pewnością zauważą jak pewnie leży. Nawigowanie po menu telefonu również należy do łatwych. Duże grafiki sugerujące, co się kryje pod nimi sprawia, że obsługa HALO-Q jest intuicyjna. Na plus jest również otwieranie tylnej klapki w celu zamontowania kart SIM, karty pamięci oraz baterii.

Na stacji dokującej znalazł się przycisk, który pozwala na zlokalizowanie telefonu w przypadku jak się gdzieś zagubi.

Nie zabrakło możliwości ustawienia zdjęć do wybranych kontaktów. Przy zapisywaniu kontaktów wystarczy dodać zdjęcie i zapisać.

Telefon myPhone HALO-Q – podsumowanie

myPhone HALO-Q to bardzo dobre rozwiązanie dla osób starszych, a w połączeniu z dniem ojca lub matki to świetny prezent. Czytelny wyświetlacz oraz klawiatura sprawią, że korzystanie z niego to przyjemność. Bateria o pojemności 1400 mAh wystarczy na długie godziny rozmów z najbliższymi.

Telefon myPhone Rumba – idealny prezent na dzień matki

Telefon myPhone Rumba

Na naszym biurku pojawił się kolejny telefon do krótkiej recenzji. Firma myPhone udostępniła nam model Rumba, który skierowany jest do osób o mniejszych wymaganiach technicznych lub po prostu dla osób starszych. myPhone Rumba to przedstawiciel klasycznego telefonu z klapką z łatwo dostępnymi funkcjami.

Smartfon HAMMER Active 2 – wydajność i wytrzymałość?

Smartfon HAMMER Active 2

Kilka tygodni temu trafił do nas jeden ze smartfonów marki HAMMER. Producent oznaczył go symbolem Active 2. Ze smartfona korzystaliśmy około dwóch tygodni. W trakcie tego czasu pojawiły się pewne mankamenty urządzenia, ale również zalety. O tym wszystkim dowiecie się w dalszej części naszej krótkiej recenzji. Po lekturze sami odpowiecie sobie na pytanie z tytułu.

Telefon HAMMER 4+ - klasyczny, wydajny i wytrzymały?

Telefon HAMMER 4+

Telefon HAMMER 4+ to kolejne urządzenie tego producenta, które trafiło do naszej redakcji. Wspomniany model to klasyczne rozwiązanie. Docenią to z pewnością osoby pracujące fizycznie, gdzie liczy się wytrzymałość telefonu, ale również łatwość obsługi. W naszej krótkiej recenzji wskażemy na wady i zalety jakie pojawiły się w trakcie kilkutygodniowego korzystania z HAMMERA 4+.

Smartfon TP-Link Neffos X1 Lite – recenzja

Smartfon TP-Link Neffos X1 Lite

Dzięki uprzejmości firmy TP-Link na nasze biurko trafił kolejny smartfon z serii Neffos. Producent oznaczył go symbolem X1 Lite. W niniejszej krótkiej recenzji postaram się opisać, jakie wady i zalety posiada otrzymany smartfon. Nie zabraknie również paru aspektów technicznych oraz indywidualnych odczuć w trakcie kilkutygodniowego korzystania z TP-Link Neffos X1 Lite.