Smartfon Gigaset GX290 plus – recenzja

Smartfon Gigaset GX290 plus

W połowie kwietnia trafił do nas smartfon firmy Gigaset. Model oznaczony symbolem GX290 plus zaliczany jest do rozwiązań odpornych na uszkodzenia mechaniczne o czym może świadczyć nie tylko certyfikat, ale również obudowa GX290 plus. W dalszej części znajdziecie wady jak i zalety, które naszym zdaniem są warte uwagi.

Smartfon Gigaset GX290 plus – wygląd

Gigaset GX290 plus jak na telefon do zadań specjalnych przystało posiada odpowiednią grubość i wzmocnioną obudowę, która została wykonana z plastiku, a ten z kolei został pokryty gumą, co zapobiega wyślizgiwaniu się urządzenia z dłoni. Na przednim panelu znajdziemy wyświetlacz oraz aparat.

Na tyle telefonu znajdziemy aparat, głośniki oraz czytnik linii papilarnych, który ułatwia dostęp do telefonu.

Prawa krawędź GX290 plus została wyposażona w przycisk do regulacji głośności oraz charakterystyczny czerwony przycisk do włączania i wyłączania smartfona. Na dolnej krawędzi został umieszczony port ładowania.

Smartfon Gigaset GX290 plus sprawia wrażenie urządzenia odpornego i wytrzymałego na czynniki zewnętrzne dzięki swojej obudowie i wzmocnionym bocznym krawędziom. Boczne krawędzie zostały wzmocnione metalowymi elementami.

Smartfon Gigaset GX290 plus – codzienne korzystanie

Smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej 6,1-cala w formacie 19,5:9. Chroniony jest przez szkło Corning Gorilla Glass 3. W trakcie naszego kilku miesięcznego korzystania ze smartfona nie znaleźliśmy żadnej rysy na wyświetlaczu. Oprócz tego na dolnej krawędzi GX290 plus znajduje się zaślepka, która chroni port USB przed dostępem do wody lub innych cieczy. Rozwiązanie jest jak najbardziej na miejscu, ale czasami podczas montowania smartfona w uchwycie samochodowym zwyczajnie przeszkadzała, kiedy podłączony był kabel.

Całość jest napędzana przez ośmiordzeniowy procesor z modułem 4G LTE. Procesor jest wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej, co wyraźnie widać w trakcie korzystania z aplikacji. W tym miejscu dodamy, że w czasie używania GX290 plus zdarzały się czasami bardzo krótkie przycięcia. Nie wypływało to na ogólny komfort pracy ze smartfonem, ale się zdarzały.

Bardzo dużym plusem smartfona jest akumulator. Producent zdecydował się zastosować ogniowo o pojemności 6200 mAh, co przekłada się na długie godziny korzystania z GX290 plus. Śmiało możemy napisać, że smartfon nie zdążył się nam rozładować ani razu, kiedy dzień dobiegał końca.

W kwestii bezpieczeństwa smartfon oferuje czytnik linii papilarnych, który działał tak jak powinien. Oczywiście występowały czasami problemy z rozpoznaniem linii papilarnych, ale sporadycznie. Ponadto można również skorzystać z funkcji rozpoznawania twarzy.

Smartfon Gigaset GX290 plus to rozwiązanie dla osób, które chcą czuć się pewnie wybierając się na różne eskapady w terenie. Niestety wiąże się to z nieco większą wagą smartfona. Jeśli nosimy go wyłącznie w kieszeni będziemy go czuli. Jednak może być to zarówno wada jak i zaleta. Oceńcie sami.

Nie poruszaliśmy jeszcze kwestii zdjęć. Na tylnej klapie znajdziemy aparat o rozdzielczości 13 Mpix plus aparat o rozdzielczości 2 Mpix. W przypadku przedniego aparatu użytkownik skorzysta z rozdzielczości 8 Mpix. W warunkach dziennych i przy sztucznym oświetleniu smartfon radzi sobie bez zarzutu. Pewne problemy występują w ciemnych pomieszczeniach, ale jest to problem wielu smartfonów.

Smartfona można skonfigurować jako kartę płatniczą dzięki modułowi NFC. W naszej ocenie działanie modułu jest bez zarzutu. Na koniec dodamy, że Gigaset GX290 plus obsługuje dwie karty SIM.

Smartfon Gigaset GX290 plus – czy warto kupić?

W chwili pisania recenzji smartfon jest wyceniany na około 1700 złotych. Cena nie należy do najniższych w stosunku do konkurencji, ale nie jest też wygórowana. Patrząc na możliwości GX290 plus oraz jego przeznaczenie z pełną świadomością możemy polecić smartfona.

Smartfon Gigaset GX290 plus - podsumowanie

Smartfon Gigaset GX290 plus to propozycja dla osób, które na co dzień poruszają się w otoczeniu, gdzie kontakt smartfona z podłogą lub innymi elementami jest nieunikniony. Pewna obudowa oraz najnowocześniejsze oprogramowanie w postaci Google Androida 10 to połączenie gwarantujące nieprzerwany kontakt ze światem.

Write comment (0 Comments)

Telefon myPhone HALO-Q – idealny prezent na dzień ojca?

Telefon myPhone HALO-Q

Od kilku tygodni mamy przyjemność testować telefon z oferty firmy myPhone. Polski producent udostępnił nam model oznaczony symbolem HALO-Q. Model HALO-Q skierowany jest do starszych osób, które docenią wielkość klawiszy oraz sporej wielkości czytelny wyświetlacz. Ponadto dla łatwiejszego podłączenia do zasilania myPhone HALO-Q posiada stację dokującą. Zachęcamy do przeczytania dalszej części.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Telefon myPhone Rumba – idealny prezent na dzień matki

Telefon myPhone Rumba

Na naszym biurku pojawił się kolejny telefon do krótkiej recenzji. Firma myPhone udostępniła nam model Rumba, który skierowany jest do osób o mniejszych wymaganiach technicznych lub po prostu dla osób starszych. myPhone Rumba to przedstawiciel klasycznego telefonu z klapką z łatwo dostępnymi funkcjami.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Telefon HAMMER 4+ - klasyczny, wydajny i wytrzymały?

Telefon HAMMER 4+

Telefon HAMMER 4+ to kolejne urządzenie tego producenta, które trafiło do naszej redakcji. Wspomniany model to klasyczne rozwiązanie. Docenią to z pewnością osoby pracujące fizycznie, gdzie liczy się wytrzymałość telefonu, ale również łatwość obsługi. W naszej krótkiej recenzji wskażemy na wady i zalety jakie pojawiły się w trakcie kilkutygodniowego korzystania z HAMMERA 4+.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Smartfon HAMMER Active 2 – wydajność i wytrzymałość?

Smartfon HAMMER Active 2

Kilka tygodni temu trafił do nas jeden ze smartfonów marki HAMMER. Producent oznaczył go symbolem Active 2. Ze smartfona korzystaliśmy około dwóch tygodni. W trakcie tego czasu pojawiły się pewne mankamenty urządzenia, ale również zalety. O tym wszystkim dowiecie się w dalszej części naszej krótkiej recenzji. Po lekturze sami odpowiecie sobie na pytanie z tytułu.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Smartfon TP-Link Neffos X1 Lite – recenzja

Smartfon TP-Link Neffos X1 Lite

Dzięki uprzejmości firmy TP-Link na nasze biurko trafił kolejny smartfon z serii Neffos. Producent oznaczył go symbolem X1 Lite. W niniejszej krótkiej recenzji postaram się opisać, jakie wady i zalety posiada otrzymany smartfon. Nie zabraknie również paru aspektów technicznych oraz indywidualnych odczuć w trakcie kilkutygodniowego korzystania z TP-Link Neffos X1 Lite.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Recenzja smartfona TP-Link NEFFOS Y5

TP-Link NEFFOS Y5

Do naszych redakcyjnych kątów trafił smartfon firmy TP-Link. Producent oznaczył go symbolem NEFFOS Y5. TP-Link NEFFOS Y5 jest zaliczany do średniaków i jest w zasięgu, praktycznie każdego portfela. Firma TP-Link jest znana bardziej z produkcji sprzętu sieciowego aniżeli z produkcji smartfonów. Z tego tytułu bardzo chętnie przyjrzymy się rozwiązaniom proponowanym przez TP-Linka. Zachęcamy do dalszej lektury, w której znajdą się zarówno wady, jak i zalety NEFFOS Y5.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Telefon myPhone Hammer Delta - rozwiązanie dla twardzieli

Telefon myPhone Hammer Delta

Do naszej redakcji trafił telefon, którego nazwa sugeruje, że jest niezniszczalny. Mowa tutaj o telefonie Hammer Delta. Producent urządzenia gwarantuje, że telefon jest odporny na pył i wodę. W niniejszej, krótkiej recenzji pojawią się nasze uwagi oraz zalety i wady dotyczące telefonu Hammer Delta.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Manta Titano 1 MSP95012 – niezły smartfon w niezłej cenie

Manta Titano 1 MSP95012

Pod koniec grudnia trafił do nas smartfon firmy Manta. Model, który otrzymaliśmy został oznaczony symbolem Titano 1 MSP95012.  Testowaliśmy go przez okres około dwóch miesięcy, co pozwoliło nam na dosyć rzetelną ocenę całej konstrukcji. Zachęcamy do dalszej lektury dotyczącej Titano MSP95012.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Asus ZenFon 4 – budżetowy smartfon dla Kowalskiego

Asus ZenFon 4 to pierwszy model tajwańskiego producenta, który pojawił się na naszym redakcyjnym biurku. Urządzenie testowaliśmy przez okres dwóch tygodni. W tym okresie napotkaliśmy na kilka problemów, ale nie obyło się również bez zalet. Urządzenie zostało wyposażone w komponenty ze średniej półki, a jego ogólną funkcjonalność oceniliśmy na 6 w skali od 1 do 10. Zachęcamy do dalszej lektury, gdzie przedstawimy w paru słowach nasze spostrzeżenia.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

LG L90 – smartfon na każdą kieszeń

Jakiś czas temu do naszej redakcji trafił smartfon LG L90, który na rynku debiutował już jakiś czas temu. Mimo to postawiliśmy napisać krótką recenzję na jego temat ponieważ w sieciach komórkowych LG L90 widnieje w ofercie cały czas. W recenzji opiszemy wygląd, plusy i minusy, które pojawiły się w trakcie trzytygodniowego użytkowania. Ponadto opiszemy czy urządzenie spełnia nasze oczekiwania i jakich funkcji w nim zabrakło. Zachęcamy do dalszej lektury.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)