Smartfon Gigaset GX290 plus – recenzja

Smartfon Gigaset GX290 plus

W połowie kwietnia trafił do nas smartfon firmy Gigaset. Model oznaczony symbolem GX290 plus zaliczany jest do rozwiązań odpornych na uszkodzenia mechaniczne o czym może świadczyć nie tylko certyfikat, ale również obudowa GX290 plus. W dalszej części znajdziecie wady jak i zalety, które naszym zdaniem są warte uwagi.

Smartfon Gigaset GX290 plus – wygląd

Gigaset GX290 plus jak na telefon do zadań specjalnych przystało posiada odpowiednią grubość i wzmocnioną obudowę, która została wykonana z plastiku, a ten z kolei został pokryty gumą, co zapobiega wyślizgiwaniu się urządzenia z dłoni. Na przednim panelu znajdziemy wyświetlacz oraz aparat.

Na tyle telefonu znajdziemy aparat, głośniki oraz czytnik linii papilarnych, który ułatwia dostęp do telefonu.

Prawa krawędź GX290 plus została wyposażona w przycisk do regulacji głośności oraz charakterystyczny czerwony przycisk do włączania i wyłączania smartfona. Na dolnej krawędzi został umieszczony port ładowania.

Smartfon Gigaset GX290 plus sprawia wrażenie urządzenia odpornego i wytrzymałego na czynniki zewnętrzne dzięki swojej obudowie i wzmocnionym bocznym krawędziom. Boczne krawędzie zostały wzmocnione metalowymi elementami.

Smartfon Gigaset GX290 plus – codzienne korzystanie

Smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej 6,1-cala w formacie 19,5:9. Chroniony jest przez szkło Corning Gorilla Glass 3. W trakcie naszego kilku miesięcznego korzystania ze smartfona nie znaleźliśmy żadnej rysy na wyświetlaczu. Oprócz tego na dolnej krawędzi GX290 plus znajduje się zaślepka, która chroni port USB przed dostępem do wody lub innych cieczy. Rozwiązanie jest jak najbardziej na miejscu, ale czasami podczas montowania smartfona w uchwycie samochodowym zwyczajnie przeszkadzała, kiedy podłączony był kabel.

Całość jest napędzana przez ośmiordzeniowy procesor z modułem 4G LTE. Procesor jest wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej, co wyraźnie widać w trakcie korzystania z aplikacji. W tym miejscu dodamy, że w czasie używania GX290 plus zdarzały się czasami bardzo krótkie przycięcia. Nie wypływało to na ogólny komfort pracy ze smartfonem, ale się zdarzały.

Bardzo dużym plusem smartfona jest akumulator. Producent zdecydował się zastosować ogniowo o pojemności 6200 mAh, co przekłada się na długie godziny korzystania z GX290 plus. Śmiało możemy napisać, że smartfon nie zdążył się nam rozładować ani razu, kiedy dzień dobiegał końca.

W kwestii bezpieczeństwa smartfon oferuje czytnik linii papilarnych, który działał tak jak powinien. Oczywiście występowały czasami problemy z rozpoznaniem linii papilarnych, ale sporadycznie. Ponadto można również skorzystać z funkcji rozpoznawania twarzy.

Smartfon Gigaset GX290 plus to rozwiązanie dla osób, które chcą czuć się pewnie wybierając się na różne eskapady w terenie. Niestety wiąże się to z nieco większą wagą smartfona. Jeśli nosimy go wyłącznie w kieszeni będziemy go czuli. Jednak może być to zarówno wada jak i zaleta. Oceńcie sami.

Nie poruszaliśmy jeszcze kwestii zdjęć. Na tylnej klapie znajdziemy aparat o rozdzielczości 13 Mpix plus aparat o rozdzielczości 2 Mpix. W przypadku przedniego aparatu użytkownik skorzysta z rozdzielczości 8 Mpix. W warunkach dziennych i przy sztucznym oświetleniu smartfon radzi sobie bez zarzutu. Pewne problemy występują w ciemnych pomieszczeniach, ale jest to problem wielu smartfonów.

Smartfona można skonfigurować jako kartę płatniczą dzięki modułowi NFC. W naszej ocenie działanie modułu jest bez zarzutu. Na koniec dodamy, że Gigaset GX290 plus obsługuje dwie karty SIM.

Smartfon Gigaset GX290 plus – czy warto kupić?

W chwili pisania recenzji smartfon jest wyceniany na około 1700 złotych. Cena nie należy do najniższych w stosunku do konkurencji, ale nie jest też wygórowana. Patrząc na możliwości GX290 plus oraz jego przeznaczenie z pełną świadomością możemy polecić smartfona.

Smartfon Gigaset GX290 plus - podsumowanie

Smartfon Gigaset GX290 plus to propozycja dla osób, które na co dzień poruszają się w otoczeniu, gdzie kontakt smartfona z podłogą lub innymi elementami jest nieunikniony. Pewna obudowa oraz najnowocześniejsze oprogramowanie w postaci Google Androida 10 to połączenie gwarantujące nieprzerwany kontakt ze światem.

Telefon myPhone HALO-Q – idealny prezent na dzień ojca?

Telefon myPhone HALO-Q

Od kilku tygodni mamy przyjemność testować telefon z oferty firmy myPhone. Polski producent udostępnił nam model oznaczony symbolem HALO-Q. Model HALO-Q skierowany jest do starszych osób, które docenią wielkość klawiszy oraz sporej wielkości czytelny wyświetlacz. Ponadto dla łatwiejszego podłączenia do zasilania myPhone HALO-Q posiada stację dokującą. Zachęcamy do przeczytania dalszej części.

Telefon HAMMER 4+ - klasyczny, wydajny i wytrzymały?

Telefon HAMMER 4+

Telefon HAMMER 4+ to kolejne urządzenie tego producenta, które trafiło do naszej redakcji. Wspomniany model to klasyczne rozwiązanie. Docenią to z pewnością osoby pracujące fizycznie, gdzie liczy się wytrzymałość telefonu, ale również łatwość obsługi. W naszej krótkiej recenzji wskażemy na wady i zalety jakie pojawiły się w trakcie kilkutygodniowego korzystania z HAMMERA 4+.

Telefon myPhone Rumba – idealny prezent na dzień matki

Telefon myPhone Rumba

Na naszym biurku pojawił się kolejny telefon do krótkiej recenzji. Firma myPhone udostępniła nam model Rumba, który skierowany jest do osób o mniejszych wymaganiach technicznych lub po prostu dla osób starszych. myPhone Rumba to przedstawiciel klasycznego telefonu z klapką z łatwo dostępnymi funkcjami.

Smartfon HAMMER Active 2 – wydajność i wytrzymałość?

Smartfon HAMMER Active 2

Kilka tygodni temu trafił do nas jeden ze smartfonów marki HAMMER. Producent oznaczył go symbolem Active 2. Ze smartfona korzystaliśmy około dwóch tygodni. W trakcie tego czasu pojawiły się pewne mankamenty urządzenia, ale również zalety. O tym wszystkim dowiecie się w dalszej części naszej krótkiej recenzji. Po lekturze sami odpowiecie sobie na pytanie z tytułu.