Telefon myPhone HALO-Q – idealny prezent na dzień ojca?

Od kilku tygodni mamy przyjemność testować telefon z oferty firmy myPhone. Polski producent udostępnił nam model oznaczony symbolem HALO-Q. Model HALO-Q skierowany jest do starszych osób, które docenią wielkość klawiszy oraz sporej wielkości czytelny wyświetlacz. Ponadto dla łatwiejszego podłączenia do zasilania myPhone HALO-Q posiada stację dokującą. Zachęcamy do przeczytania dalszej części.

Telefon myPhone HALO-Q – wygląd

Po rozpakowaniu telefonu naszym oczom ukazał się telefon wykonany w całości z czarnego plastiku. Na pierwszy rzut oka materiały, z których został wykonany sprawiają wrażenie bardzo dobrych. W trakcie naszego kilkutygodniowego testowania nie pojawiły się żadne ślady ścierania koloru. Na przednim panelu znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 2,8-cala. Pod wyświetlaczem znajduje się tradycyjna klawiatura z duża i czytelną czcionką, co widać na poniższym zdjęciu.

Na tylnej części HALO-Q znajdziemy głośnik, diodę doświetlającą fotografowaną scenę, aparat oraz przycisk SOS.

Prawa krawędź została wyposażona w przycisk do uruchomienia latarki natomiast dół telefonu w gniazdo USB i złącze słuchawkowe. W przypadku górnej krawędzi zamontowana została jedynie latarka.

Telefon myPhone HALO-Q – codzienne korzystanie

W erze smartfonów ciężko jest powiedzieć, że tradycyjne rozwiązanie w postaci myPhone HALO-Q jest rewolucyjne. Jednak należy pamiętać, że osoby starsze, które na co dzień nie korzystają z nowinek technicznych w zupełności będą usatysfakcjonowane. To, co oferuje HALO-Q, czyli radio FM, bardzo długi okres pracy na jednym ładowaniu wspomnianą już stację dokującą czy też aparat o rozdzielczości 2 Mpix jest ok.

Nam szczególnie do gustu przydała wielkość telefonu, która jest odpowiednia, dopasowana do dłoni. Osoby z większymi dłońmi z pewnością zauważą jak pewnie leży. Nawigowanie po menu telefonu również należy do łatwych. Duże grafiki sugerujące, co się kryje pod nimi sprawia, że obsługa HALO-Q jest intuicyjna. Na plus jest również otwieranie tylnej klapki w celu zamontowania kart SIM, karty pamięci oraz baterii.

Na stacji dokującej znalazł się przycisk, który pozwala na zlokalizowanie telefonu w przypadku jak się gdzieś zagubi.

Nie zabrakło możliwości ustawienia zdjęć do wybranych kontaktów. Przy zapisywaniu kontaktów wystarczy dodać zdjęcie i zapisać.

Telefon myPhone HALO-Q – podsumowanie

myPhone HALO-Q to bardzo dobre rozwiązanie dla osób starszych, a w połączeniu z dniem ojca lub matki to świetny prezent. Czytelny wyświetlacz oraz klawiatura sprawią, że korzystanie z niego to przyjemność. Bateria o pojemności 1400 mAh wystarczy na długie godziny rozmów z najbliższymi.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież