Jak zablokować dostęp do panelu sterowania w systemie Microsoft Windows 10?

Zasady grup

Bardzo często się zdarza, że z jednego komputera w firmie czy też w domu, korzysta niejedna osoba. Jak wiemy nie każda osoba ma też pojęcie o działaniu i konfigurowaniu systemu operacyjnego Windows 10. W niniejszym poradniku pokażemy w jak można zablokować dostęp do panelu sterowania w systemie Microsoft Windows 10. Zapraszamy.

Jak pobrać system operacyjny Microsoft Windows 10?

Pobranie Windows 10

Na pewno wielu z Was zastanawiało się jak pobrać system operacyjny Microsoft Windows 10 przed rozpoczęciem instalacji. Pobranie systemu to jedna z dróg, która pozwala na instalację. Można również kupić nośnik DVD z system. W niniejszej poradzie opiszemy w jaki sposób można pobrać system, a następnie pokażemy, jak go zainstalować.

Instalacja systemu operacyjnego Microsoft Windows 10 - część pierwsza

Microsoft Windows 10

W niniejszej poradzie skupimy się na instalowaniu systemu operacyjnego jakim jest Microsoft Windows 10. Windows 10 to najnowsze dziecko giganta z Redmond. W związku z tym w opiszemy jakie wymagania stawia przed użytkownikiem Microsoft Windows 10 oraz jak wygląda kompatybilność oprogramowania. W poradzie opiszemy w jaki sposób zainstalować czystą instalację systemu, ale również opiszemy inne alternatywy. Dla osób posiadających starsze wersje systemu Windows opiszemy aktualizację do Windows 10 z poziomu aktualnego systemu. Zachęcamy do lektury.

Instalacja systemu operacyjnego Microsoft Windows 10 z nośnika DVD - część druga

Microsoft Windows 10

Instalacja systemu operacyjnego Microsoft Windows 10 z nośnika DVD to stosunkowo prosta czynność. W niniejszej poradzie opiszemy krok po kroku w jaki sposób to zrobić. Pod każdym z kroków, jeśli będzie to konieczne, umieścimy zrzut ekranu natomiast na samym końcu porady znajdziecie materiał wideo, który przeprowadzi Was przez wszystkie kroki. Zachęcamy do dalszej lektury.

Microsoft Windows 10 – praca z wirtualnymi pulpitami

Microsoft Windows 10

Niejednokrotnie zdarza się, że mamy otwarte wiele aplikacji, a na pasku zadań i samym pulpicie jest bardzo ciasno. W poprzednich wersjach systemu Windows pojęcie wirtualnych pulpitów, co tu dużo mówić było tylko i wyłącznie wirtualne. Microsoft w najnowszej odsłonie swojego systemu, czyli Windows 10 zaimplementował to, co od wielu lat znane jest na Mac OS X oraz w systemach Linux. Zachęcamy do dalszej lektury niniejszej porady i do obejrzenia materiału wideo.