Jak zablokować dostęp do panelu sterowania w systemie Microsoft Windows 10?

Bardzo często się zdarza, że z jednego komputera w firmie czy też w domu, korzysta niejedna osoba. Jak wiemy nie każda osoba ma też pojęcie o działaniu i konfigurowaniu systemu operacyjnego Windows 10. W niniejszym poradniku pokażemy w jak można zablokować dostęp do panelu sterowania w systemie Microsoft Windows 10. Zapraszamy.

Jak zablokować dostęp do panelu sterowania w Windows 10? – zaczynamy

Na samym początku należy zaznaczyć, że do tego celu jest potrzebny dostęp do edytora lokalnych zasad grupy. Dostęp do edytora jest możliwy w edycjach systemu Windows 10 Professional i Enterprise.

1. Pierwszym krokiem jest uruchomienie wyszukiwarki systemowej i wpisanie frazy zasady grupy, tak jak to widać na poniższym zrzucie ekranu.

 2. Klikamy w wynik wyszukiwania. Naszym oczom ukaże się kolejne okienko, które wygląda tak jak poniżej.

3. Lewym klawiszem myszki klikamy na konfigurację użytkownika, a następnie w szablony administracyjne. Po wybraniu szablonów administracyjnych rozwinie się lista, a z niej wymieramy panel sterowania.

4. Następnie klikamy lewym klawiszem myszki w pozycję zabroń dostępu do panelu sterowania i ekranu ustawienia komputera. Po dwukrotnym kliknięciu wyświetli się kolejne okno, w którym wybieramy opcję włączone tak jak na poniższym zrzucie ekranu.

5. Ostatnim krokiem jaki trzeba wykonać do ponowne uruchomienie komputera. Po ponownym uruchomieniu dostęp do panelu sterowania będzie zablokowany.

Poniżej udostępniamy również krótki materiał wideo pokazujący w jaki sposób zablokować dostęp do panelu sterowania w Microsoft Windows 10.

https://www.youtube.com/watch?v=5JxBGEuyqz8&feature=youtu.be

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież